Czwórka Reggae Contest 2018

Czwórka Reggae Contest, to konkurs dla młodych wykonawców związanych z reggae i zbliżoną stylistyką muzyczną. Najważniejsza krajowa platforma promocyjna jamajskopochodnych dźwięków powraca na Ostróda Reggae Festival. Po raz trzeci odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu.
Finał odbędzie się 7 lipca (sobota) na Green Stage Ostróda Reggae Festival i zostanie poprzedzony głosowaniem fanów.
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy  do 17.04 na stronie www ostrodareggae.com w zakładce Konkurs.

Nagrody:

 • Profesjonalna rejestracja i emisja audio/video na żywo koncertu w studio koncertowym Polskiego Radia Czwórka.
 • Nagranie, mix, mastering (realizacja: Studio As One) i teledysk jednego utworu (realizacja: Krzysztof Gajewski).
 • Gwarantowany występ podczas trzech festiwali w 2019 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi.

Terminy:

 • 03.04 ogłoszenie konkursu
 • 17.04 koniec przyjmowania zgłoszeń
 • 23.04 start głosowania na „dziką kartę” Czwórki przez aplikację na stronie Facebook stacji
 • 07.05 zakończenie głosowania na „dziką kartę”
 • 08.05 ogłoszenie zespołu, który wygrał „dziką kartę”
 • 15.05 ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury
 • 07.07 Finał konkursu podczas ORF
 • 07.07 ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF

Formularz zgłoszeniowy
Czwórka Reggae Contest 2018

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.

W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani wykonawcy, jak m.in. Tabu czy Junior Stress. Festiwal promuje w ten sposób młodych artystów już od pierwszej edycji w 2001 roku. W wyniku podjęcia współpracy z Polskie Radio Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobne nagrody przypadły formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali w efekcie na Jamajce.

Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców. W ten sposób starają się pozytywnie motywować krajową scenę, stymulując jej rozwój.
Konkurs podzielony jest na dwa etapy: w pierwszym słuchacze Czwórki w głosowaniu na facebookowym profilu stacji wybiorą jednego wykonawcę z „czwórkową kartą”, a następnie jury złożone z organizatorów festiwalu wybierze cztery kolejne zespoły.
Pięć wyłonionych w ten sposób grup wystąpi podczas festiwalu w finale konkursu 7 lipca (sobota) na Green Stage. O tym, kto zostanie zwycięzcą Czwórka Reggae Contest zadecydują głosy jury, złożonego z przedstawicieli organizatorów festiwalu oraz Czwórki.
Zespoły mogą się zgłaszać do 17.04.
Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie zasady zgłoszeń i regulamin umieszczone są na festiwalowej stronie www.ostrodareggae.com w zakładce „konkurs”.

Zapraszamy do uczestnictwa!

7.07.2018, 13:00 – 16:00
Green Stage

WAŻNE LINKI / DO POBRANIA: