Czwórka Reggae Contest 2022

Czwórka Reggae Contest

Czwórka Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2022

30 maja startują zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs, to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów grających muzykę inspirowaną Jamajką. Szósty już raz odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany na żywo. Artyści mogą się zgłaszać do 12 czerwca.

„Nie trzeba grać reggae w czystej postaci, żeby się do nas zgłosić. Poszukujemy artystów, dla których Jamajka jawi się jako inspiracja lub jedna z inspiracji. Artystycznie może się to wyrażać na wiele sposobów. Najbardziej premiowane są oryginalne autorskie formy wypowiedzi, niekoniecznie czystość gatunkowa” – wyjaśnia szef ORF, Piotr „Piter” Kolaj.

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. Organizatorzy wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców. W ten sposób starają się pozytywnie motywować krajową scenę, stymulując jej rozwój.

Przed wieloma laty pierwsze kroki w konkursie stawiali popularni obecnie wykonawcy jak Tabu czy Junior Stress. W 2013 miała miejsce pierwsza edycja pod patronatem Polskiego Radia Czwórka. Wygrała grupa Big Up!, a w kolejnych latach były to zespoły SielSKA, Johny Rockers, Green Roots, Yelram oraz Boleo & Follow The Riddim. „Czwórka na różne sposoby zajmuje się wyszukiwaniem i promocją młodych talentów. Cieszymy się z współtworzenia Czwórka Reggae Contest, który doskonale wpisuje się w tę misję” – mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny rozgłośni i członek jury.

20 czerwca Jury powołane przez organizatorów ogłosi 3 wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do finału konkursu.

10 lipca wystąpią oni na głównej festiwalowej scenie Red Stage na ostródzkim stadionie. Głosowanie jurorów wskaże wtedy zwycięzcę, który zostanie publicznie ogłoszony tego samego dnia.

Zgłaszenia do 12 czerwca poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.ostrodareggae.com/konkurs Tam również szczegółowy regulamin. Zapraszamy do uczestnictwa!

Nagrody dla zwycięzcy:

· Transmitowany koncert na żywo w studiu Polskiego Radia Czwórka w Warszawie
· Promocja wybranego utworu na playliście Polskiego Radia Czwórka
· Gwarantowany występ na Ostróda Reggae Festival 2023, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi 2023 w Wodzisławiu Śląskim oraz Reggaenwalde 2023 w Darłowie
· Nagroda finansowa w wysokości 2000 PLN

Video:

Koncert Boleo & Follow The Riddim w Polskim Radiu Czwórka, 13-12-2021: https://youtu.be/8YvUXO2HijQ
Koncert Yelram w Polskim Radiu Czwórka, 16-12-2020: https://youtu.be/mEpdpvnG9nw
Czwórka Reggae Contest – finał konkursu Ostróda Reggae Festival 2019: https://youtu.be/GoBGJTQbxck