Info

INFO

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL
06–09.07.2023

Ostróda Reggae Festival ze swoją 20-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta – „Czerwonych Koszar”, na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

W internecie można było śledzić wywiady i konferencje prasowe z festiwalowego biura prasowego. Super Polsat zrealizował prawie godzinny reportaż z Ostródy, kilkukrotnie emitowany na antenie stacji. Informacje o festiwalu pojawiały się w wielu ogólnopolskich mediach, jak Onet.pl, Polskie Radio Czwórka (wieloletni patron medialny imprezy) czy Trójka. Entuzjastyczne relacje ukazywały się na łamach największego światowego portalu reggae Reggaeville.com, którego dziennikarze regularnie odwiedzają festiwal. Artykuł na temat imprezy doczekał się publikacji w największym jamajskim dzienniku Jamaica Gleaner.

Profil festiwalu na FB polubiło już prawie 50.000 osób, lokując go u szczytu fanpage’ów krajowych imprez reggae.

ORF niezmiennie cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej – nie tylko zapewnia możliwość zobaczenia głównych gwiazd gatunku, ale również odkrywa nieznanych jeszcze w Polsce artystów, propaguje nowe zjawiska i edukuje.

Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności nastawionej na pokojowe współistnienie i świadomość społeczną, od młodzieży po rodziny z małymi dziećmi, czyniąc z niego prawdziwie rodzinne święto muzyki.

Ostróda Reggae Festival wywodzi się z organizowanego wcześniej Ost Rock Festival. Podczas dotychczasowych 20 edycji festiwalu na jego scenach miało miejsce wiele historycznych wydarzeń, reaktywacji kultowych zespołów, narodzin gwiazd czy występów najbardziej kluczowych artystów gatunku na świecie. M.in. dzięki 6-letniej stałej współpracy z TVP2 ORF stał się najbardziej rozpoznawalną marką reggae w Polsce i zaistniał w świadomości szerszej niż tylko fani jamajskiej muzyki. Od lat festiwal współpracuje promocyjnie z największymi portalami jak Onet.pl czy Polskim Radiem. Ostróda była miejscem oficjalnych polskich obchodów 50-lecia niepodległości Jamajki, a swoją obecnością niejednokrotnie zaszczycał go jamajski korpus dyplomatyczny.

Zaufanie publiczności znajduje odzwierciedlenie w zaszczytnym tytule „muzyczne wydarzenie roku”, od 2005 corocznie przyznawanym festiwalowi przez kilkutysięczną rzeszę czytelników magazynu reggae „Free Colours”. W serwisie Miasto Muzyki RMF Ostróda Reggae Festival wygrał głosowanie na wydarzenie roku 2009 w kategorii reggae. Na Diplo.com ORF 2015 ujęty został w czołówce 13 najlepszych imprez reggae na świecie. Dużym powodzeniem cieszyły się relacje festiwalowe i transmisja video poprzez największy światowy portal związany z jamajską muzyką, Reggaeville.com

Organizatorzy ORF w 2014 uhonorowani zostali odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był to pierwszy tego typu przypadek w wieloletniej historii polskiej sceny reggae. Miasto Ostróda (znane jako „Perła Mazur”) ze swoją atrakcyjną lokalizacją wśród jezior mazurskich jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz turystyki śródlądowej. Dzięki temu infrastruktura hotelowo-turystyczna jest tu wyjątkowo rozwinięta. Ostróda Reggae Festival ze swoim relaksacyjnym charakterem i międzynarodową rozpoznawalnością jest jedną z najważniejszych stałych atrakcji sezonu turystycznego na Mazurach.

Linki:

https://www.ostrodareggae.com
https://www.facebook.com/Ostrodareggaefestival
http://www.worldreggaecontest.com
http://www.youtube.com/user/positivemusicpromoti
http://www.vimeo.com/positivemusic
https://instagram.com/ostrodareggaefestival
https://open.spotify.com/user/OstródaReggaeFestival
https://soundcloud.com/positivemusicpromotion

Video:

ORF 2017, reportaż Super Polsat
https://youtu.be/qoM35AytPCc
ORF 2016, fragmenty występów gwiazd
http://bit.ly/ORF2016playlist