NewsWykonawcy

JAMARAM meets JAHCOUSTIX (Niemcy)

JAMARAM meets JAHCOUSTIX (Niemcy)

Wyjątkowe spotkanie dwóch tuzów niemieckiego reggae na wspólnym koncercie.

Jamaram powstali w 2000 roku w Monachium. Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, ska, dub, funk, soul, latin, swing, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. 11 albumów na koncie i około 2000 koncertów w ponad 20 krajach to bardzo duży dorobek. Można było ich zobaczyć na największych europejskich imprezach związanych z reggae jak Rototom Sunsplash, Chiemsee Reggae Summer, Afrika-Karibik-Festival czy Summerjam. Ich historia jednak to również występy na dworcach czy w poprawczakach. Prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot – dziecięcych ofiar AIDS. To muzyka adresowana do zwolenników dobrze wpadających w ucho multistylowych i multikulturowych piosenek. Od wielu lat nad ich brzmieniem czuwa czołowy europejski producent reggae Umberto Echo.

W 2012 roku podczas trasy w Zimbabwe Jamaram zetknęli się z Acoustic Night Allstars, grupą młodych acz bardzo utalentowanych miejscowych wokalistów. Ich wspólne występy i warsztaty okazały się sukcesem i w 2013 roku dwa składy zagrały wspólną trasę w Niemczech. Wiosną 2015 roku ukazał się album „Heavy Heavy”, powstały w kolaboracji z gośćmi z Czarnego Kontynentu. Jamaram występował wielokrotnie w Polsce. W 2015 podbili Przystanek Woodstock, gdzie gościnnie wystąpił z nimi Grubson. Byli również jedną z gwiazd One Love Sound Fest 2017.

Obecnie promują wydany w marcu 2019 roku album „To the Moon and the Sun”. Do grona ich współpracowników na tej płycie dołączył Guido Craveiro – producent Seeed czy Franka Delle, a jedynym wokalnym gościem jest siostra wokalisty Toma – Sara Lugo. W styczniu 2020 ukaże się kolejny ich dubowy album „Jamaram in Dub 2020”, z wersjami stworzonymi przez Umberto Echo.

Dla Jahcoustixa wszystko zaczęło się w Nairobi w Kenii w 1992 roku, gdzie znalazł muzykę, która nadała jego życiu wyraźny kierunek muzyczny – roots reggae. Spędzając większość swoich młodzieńczych dni w krajach afrykańskich, Jahcoustix był zafascynowany Afrykanami i ich pozytywnym nastawieniem do życia, mimo życia w skrajnym ubóstwie. Tam nawiązał pierwsze kontakty z Rastafarianami i muzyką reggae. Po 15 latach spędzonych za granicą, w 1998 roku powrócił do Niemiec i rozpoczął współpracę z zespołem Dubios Neighborhood. Razem stworzyli debiutancki album „Souljahstice” (2003). W 2005 roku jego popularność zaczęła wychodzić poza rynek niemiecki i odbył tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nagrywał m.in. z Shaggy’m czy Vaughnem Benjaminem z Midnite/Akae Beka. Jego najnowszy, ósmy album „Reunion” (2019) to powrót do współpracy z muzykami z dawnych czasów, piękna produkcja Oneness Records oraz wyjątkowi goście jak jamajski Luciano, Ras Muhamad i Tóke z Indonezji czy Senegalczyk Meta Dia.

Zapowiada się wielki powrót do Ostródy – Jamaram wystąpili na ORF w 2013 roku, natomiast Jahcoustix w 2008. Teraz we wspólnym koncercie zaprezentują zestaw hitów obydwu projektów.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 10-07-2020

Linki:

http://www.jamaram.de

https://www.facebook.com/JamaramBand

http://www.jahcoustix-music.com

https://www.facebook.com/JAHCOUSTIXmusic

video:

Jamaram feat. Sara Lugo – Rise

https://youtu.be/LkRTt1WKDrQ

Jamaram – Check Them Out  (live)

https://youtu.be/p-pyTtLkQks

Jamaram – Outside

https://youtu.be/Yg730x2Zwfw

Jamaram feat. Dactah Chando – Children of Jah

https://youtu.be/HcmzxiEAHvk

Jamaram – Off my Lawn

https://youtu.be/J94mG5QB-S0

Jamaram – To the Moon and the Sun (trailer)

https://youtu.be/J6qpdy42-_4

Jamaram – Easy Life

https://youtu.be/2cqRPqI6XS8

Jamaram – Rescue Plan feat. Jahcoustix (Kalahassi, 2004)

https://youtu.be/U7mWrJx6_04

Jamaram – Live at Summerjam 2017 (Full Concert)

https://youtu.be/FuM8yjsSOAY

Jamaram live Przystanek Woodstock 2015 (cały koncert)

https://youtu.be/IP4wuT7fXFg

Jamaram & Acoustic Night Allstars – I’m Ready

https://youtu.be/wDQ0au3NrF4

Jamaram – La Famille

https://youtu.be/R-KFRcok6Is

Jamaram – Lonely

http://youtu.be/rpF1WSiXsLQ

Jahcoustix feat. Ras Muhamad & Tóke – Thin Red Line

https://youtu.be/6nSVSC9K6G8

Jahcoustix – Distant Relatives

https://youtu.be/9izGS-ZlFaA

Jahcoustix – Too Brutal

https://youtu.be/LHf0vbsKsX4

Jahcoustix – Frequency

https://youtu.be/am2G6ZNuWMs

Jahcoustix feat. Shaggy – WorldCitizen

https://youtu.be/DSlp-7Kkw2E

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *