NewsWykonawcy

MAX ROMEO & XANA ROMEO (Jamajka)

MAX ROMEO & XANA ROMEO (Jamajka)

Powrót legendarnego mistrza wraz z utalentowaną córką – reggae to kontynuacja i przekazywanie wibracji.

Max Romeo stworzył światowe hity, które znaczyły złoty wiek reggae, jak „War Inna Babylon” lub „Chase the Devil”, wykorzystany przez m.in. Jay-Z i The Prodigy. Dziś powraca z nowym albumem „Words from the Brave”.

Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1966 roku od trio wokalnego The Emotions. 2 lata później postanowił rozpocząć karierę solową i do tej pory wydał dziesiątki albumów. Album „War Ina Babylon”, nagrany z Lee Scratch Perry i the Upsetters w Black Ark Studio w 1976 roku, jest uważany za jego największe osiągnięcie i arcydzieło reggae.

Tytuł nowego albumu mówi o epickiej podróży człowieka, który udał się do Kingston, aby rozpocząć karierę artysty. Max Romeo przeszedł w życiu przez wiele etapów, od dziecka pracującego w polu poprzez starającego się zostawić po sobie ślad nastolatka z getta, w końcu osiągając globalny sukces i uznanie. Dziś ten 74-letni światły człowiek postanowił wysłać ostatnie ostrzeżenie do nowego pokolenia. Historia „Words from the Brave” rozpoczęła się podczas trasy koncertowej 2016 z muzykami, którzy z nim grali, francuskim zespołem The Roots Heritage. To oni przynieśli nowe kompozycje i przekonali Maxa, aby napisał do nich piosenki i wydał album. Z wielką mądrością, szczerością i umiarem Max Romeo wciąż dba o słowa i ze zdrowym rozsądkiem mówi o współczesnych tematach, które dotyczą nas wszystkich – niesprawiedliwości rasowej, oszustwach politycznych i niedawnych społecznych katastrofach. Robi to w stylu, w jakim może wypowiadać się tylko odważny, doświadczony i oświecony Rasta, który od ponad 50 lat funkcjonuje jako artysta.

Xana Romeo to czarująca wokalistka, przygotowana do reprezentowania pokolenia opowiadaczy historii z kobiecej perspektywy. Jej porywające melodie i głos zachwycają słuchaczy, a potężne przesłanie dotyka serc, otwiera oczy i inspiruje umysły. Edukacja muzyczna Xany rozpoczęła się w młodym wieku pod bystrym wzrokiem i słuchem ojca, Maxa Romeo. Jej stały rozwój przez lata znaczą występy na całym świecie oraz pamiętne single, jak „Rate Rasta” i „Righteous Path (Our Father)”. Pierwszy album Xany „Wake Up” został wydany w 2016 roku. „Czas, aby moje pokolenie przebudziło się ze snu i stawiło czoła światu, który odziedziczą nasze dzieci. Moim celem w tej muzycznej misji jest szerzenie tego przesłania na całym świecie.”

Max Romeo powraca do Ostródy po występie w 2008 roku. Będzie to pierwszy polski koncert dla jego córki.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12-07-2020

Linki:

https://www.facebook.com/maxromeoofficial

https://www.charmaxmusic.com

https://www.facebook.com/Xanaromeofanpage

video:

Max Romeo – Chase The Devil (acoustic)

https://youtu.be/WEDjY3bcloI

Max Romeo – The Farmer’s Story

https://youtu.be/YhKdtIGG2AM

Max Romeo feat. Xana & Azizzi Romeo – live Afro-Pfingsten Festival 2018

https://youtu.be/rgUT2gR2cZ4

Max Romeo & Roots Heritage – Have You Ever Hit Rock Bottom?

https://youtu.be/p675Djr6v8E

Roots Radics feat. Max Romeo – The Gates of Hell

https://youtu.be/dfTUI3NXqi0

Max Romeo feat. Lee Scratch Perry – Give Thanks to Jehova

https://youtu.be/IjAB3mXWyXI

Max Romeo – Chase the Devil live Ostróda Reggae Festival 2008

https://youtu.be/owuDMAH6YP0

Xana Romeo – Righteous Path (acoustic)

https://youtu.be/jYH5QUnDKEg

Xana Romeo – Wake Up

https://youtu.be/APJNVc0m35I

Xana Romeo – Righteous Path (Our Father)

https://youtu.be/sDxuaFHBK3Y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *