Wykonawcy 2016

STAND HIGH PATROL (Francja)

STAND HIGH PATROL (Francja)

Ich tożsamość zbudowana jest na unikalnym głosie Pupajima oraz na stylu określonym przez nich samych jako „dubadub” – misternej mieszance dubu, dubstepu i digital reggae. Jedna z głównych potęg na współczesnej europejskiej sound systemowej scenie po raz pierwszy na festiwalu w Polsce!

Ta historia ma swój początek we francuskiej Bretanii, gdzie w 2000 roku Rootystep (selektor) i Mac Gyver (operator) zdecydowali się założyć sound system, by realizować swoją pasję dzielenia się roots i wczesnym digital reggae. Wkrótce dołączył do nich Pupajim – MC, wokalista i twórca dubów. Całkiem niedawno szeregi SHP zasilił też trębacz Merry. Stand High Patrol stopniowo przesuwał oś swojego zainteresowania w kierunku tworzenia własnych produkcji steppers dub. Po 16 latach od założenia ta ekipa cieszy się wielką rozpoznawalnością. Budowany podobnie jak instrumentalne podkłady hip-hop, ich styl dubadub jest hybrydą znajdującą zwolenników wśród fanów dubu, hip-hopu oraz szeroko pojętej muzyki elektronicznej.
Kiedy Stand High Patrol gra swoją imprezę, zawsze jest ostro i dynamicznie. Pupajim śpiewa i trzyma kontakt z publicznością, podczas gdy jego duby reintepretowane są na żywo przez Mac Gyvera i Rootystep. Ich muzyka nigdy nie jest zagrana dwa razy tak samo, a show „muszkieterów dubadub” za każdym razem jest inny.
W 2009 roku Stand High Patrol stworzyli własną wytwórnię Stand High Records. Po całej serii singli w 2012 roku wydali debiutancki album “Midnight Walkers”. Pupajim, Rootystep i Mac Gyver powrócili w 2015 roku z drugą płytą “A Matter of Scale”.
Mają na swym koncie występy na głównych europejskich scenach reggae jak Summerjam, Reggae Sunsplash, Telerama Dub Festival, Outlook czy Garance Reggae Festival. Ich poprzednie polskie występy w klubach w Krakowie i Sopocie spotkały się z wielkim zainteresowaniem fanów. Nadszedł czas by pokazać ich po raz pierwszy na festiwalu!

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 13.08.2016

Linki:

https://web.facebook.com/STANDHIGHPATROL
http://standhighpatrol.com/

Video:

Sleep on it


Ruckus live at Dub Camp Festival

Live Telerama Dub Festival 2013

Midnight Walkers – Skank It Up release party

Freestyle at Party Time Reggae Show

One thought on “STAND HIGH PATROL (Francja)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *