Wykonawcy 2017

THE ROOTSMAN MEETS INSPIRATIONAL SOUND FEAT. DEE BO GENERAL (Wlk. Brytania)

The Rootsman był pierwszym zagranicznym producentem digital dub, który w 1996 roku odwiedził Polskę. Muzyczny świat zawsze oceniał go wysoko za jego otwartą wizję i bezkompromisowe ciężkie brzmienie. Po długiej przerwie powraca z setem live w towarzystwie swoich obecnych braci w dubie.

The Rootsman jest DJ’em i producentem z Bradford. W 1985 roku zaczął występować na lokalnych sound systemach, a następnie pojawiać się w eterze pirackich stacji. W 1991 roku zaczął organizować legendarne noce klubowe “Dub Me Crazy”. Dwa lata później odpalił Third Eye Music – swoją wytwórnię płytową i zdobył reputację jako pionier UK dubu. Wydał mnóstwo albumów i singli, często kolaborując z największymi nazwiskami w świecie reggae. Przekraczał granice pomiędzy stylami takimi jak dub, elektronika, jungle, raggamuffin, world music, a nawet heavy metal. The Rootsman występował na całym świecie, w tym wielokrotnie grał trasy w Polsce. Ostatnio, po 10 latach przerwy, zaczął ponownie produkować nową muzykę razem z Inspirational Sound.

Powstały w 1999 roku Inspirational Sound to również DJ i producent z Bradford. W rodzinnym mieście organizował regularne imprezy “Dublab” i występował u boku głównych gwiazd UK dubu jak Iration Steppas, Vibronics, The Disciples, Alpha & Omega czy Nucleus Roots. Zdobywał też umiejętności producenckie w studio i w 2009 roku założył label Inspirational Sound. Występował w Europie oraz w 2013 roku trafił do Japonii.

Dee Bo General dorastał w Huddersfield i był jednym z MCs popularnego w latach 80-tych sound systemu Armagideon Muzik. Kiedy na początku kolejnej dekady w Wielkiej Brytanii eksplodowała scena jungle, Deebo był na froncie rewolucji. Wylądował w czołówce list przebojów z utworem “Some Justice ’95”. Deebo występował w Wlk. Brytanii, Europie oraz USA. Wciąż podróżuje po świecie i w 2002 roku stał się oficjalnym MC Rootsmana. Obecnie nagrywa album produkowany przez The Rootsman & Inspirational Sound.

Green Stage, 12.08

Linki:

https://www.facebook.com/therootsmanofficial/

https://therootsman.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/InspirationalSound/ https://inspirationalsound.bandcamp.com/

video:

The Rootsman and Inspirational Sound feat. Dee Bo General, Robbie Rue, Richie Ranks – Militant Style

https://www.youtube.com/watch?v=VLZdTOJaw5M

The Rootsman – Dub Oriental

https://www.youtube.com/watch?v=9QaEwbDrl_k

The Rootsman – Destiny

The Rootsman – To the Foundation

https://www.youtube.com/watch?v=1F5ngLYSgg8

Soulfly – Quilombo (Extreme Ragga Dub Mix by The Rootsman)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *