WORLD REGGAE CONTEST w Ostródzie

Zagraj na Ostróda Reggae Festival, promuj się w Reggaeville i nagrywaj w Harry J Studios na Jamajce – w tych trzech punktach można zawrzeć nową ideę, która po raz pierwszy zostanie wcielona w życie podczas ORF 2015. Postanowiliśmy pójść dalej i zorganizować światowy konkurs reggae – WORLD REGGAE CONTEST!
“Po wielu latach organizacji konkursu dla polskich zespołów, który odniósł sukces jako główna platforma promocyjna młodych twórców reggae w naszym kraju, w 2015 roku zapraszamy zespoły z całego świata do wzięcia udziału w World Reggae Contest, organizowanym we współpracy promocyjnej z największym na świecie portalem reggae Reggaeville.com. Naszym partnerem jest również słynne studio Harry J w Kingston na Jamajce.” – o pierwszej tego typu inicjatywie mówi Piotr “Piter” Kolaj, szef festiwalu.
W World Reggae Contest mogą wziąć udział artyści grający reggae i jego podstyle (ska, rocksteady, dub, dancehall) z każdego zakątka Ziemi.
„Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności interesujących międzynarodowych talentów przy okazji tego konkursu” – stwierdził Julian Schmidt, zarządzający Reggaeville.com. “To wspaniała propozycja i nikt nie może na tym stracić, a wyłącznie zyskać.”
Finał konkursu będzie miał miejsce na głównej scenie Red Stage Ostróda Reggae Festival w dn. 8 sierpnia 2015. Zwycięzca konkursu poleci na Jamajkę na sesję nagraniową w Harry J Studios pod czujnym okiem jego legendarnych producentów  Stephena Stewarta i Sama Claytona.
Harry J Studios to jedno z najważniejszych studiów nagraniowych w historii reggae. Swoje pierwsze albumy nagrywali tam m.in. Bob Marley & The Wailers. Tworzył tam  Burning Spear i niezliczeni inni historyczni i współcześni artyści. Gościli tam nawet The Rolling Stones, The Who czy Grace Jones. Studio powstało w 1972 roku, a założycielem był nieżyjący już producent Harry J. Znane jest w całym świecie z powodu wyjątkowej akustyki, analogowego sprzętu i miłości do muzyki.
Koncert finałowy konkursu w Ostródzie transmitowany będzie na żywo jako ogólnodostępny video stream na stronie Reggaeville.com.
Konkurs podzielony jest na poszczególne etapy, w tym wybór 5 finalistów w głosowaniu fanów online. Zwycięzcę konkursu wybierze specjalnie powołane międzynarodowe jury, złożone z autorytetów w świecie reggae oraz przedstawicieli partnerów współpracujących ze sobą w organizacji konkursu.
Z uwagi na globalny zasięg przedsięwzięcia, wszystkie szczegółowe materiały dostępne są wyłącznie po angielsku na dedykowanej stronie
www.worldreggaecontest.com . Tam również formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia trwają do końca kwietnia.
Zapraszamy do udziału!
REGGAEVILLE PRESENTS:
WORLD REGGAE CONTEST
at OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2015
in partnership with HARRY J STUDIOS, Kingston, Jamaica