Ostróda Reggae Festival 25-28.07.2024

WIOSKA AFRYKAŃSKA

WIOSKA AFRYKAŃSKA

Termin: 26, 27, 28 Lipca 2024
Park Collisa
Godz.: od 15:00 – 20:00

Afrykańska wioska w tym roku oprócz codziennych warsztatów gry na djembe/dundun i tańca afrykańskiego przeniesie Was w głąb czarnego lądu, oferując tradycyjne stroje, w których będziecie mogli zrobić zdjęcie. Zajmiemy się również aranżacją włosów i zdobieniem twarzy dla pełnego efektu transformacji.
Wasamba to skład entuzjastów rytmu. Zabierze Cię w nieoczywistą podróż po afrykańskim kontynencie, ale nie tylko – Wasamba muzycznie podróżuje też do wybrzeży Brazylii czy Karaibów, sprawnie przeplatając tradycje zachodnioafrykańskie kosmykami samby czy dancehallu. Rytmiczny set, który porusza nogi i serce, uroni rąbek tradycji i rozsieje pozytywne wibracje niczym dobry podmuch dmuchawce. Zespół to prawdziwa mieszanka – znajdziesz tu muzyków klasycznych, flamenco, etnolubów, długodystansowych purystów gatunku i tancerzy. Każdy wnosząc swoją zajawkę sprawia, że te zwariowane, egzotyczne rytmy stają się bliskie i trafiają prosto do serca.Wibracje, rezonanse i pulsacje Wasamby teleportują w dalekie miejsca i odbijają echo afrykańskiego lądu.
Strefa chill w której będziecie mogli zrelaksować się przez cały czas trwania festiwalu, będzie okraszona muzyką z Afryki, degustacjami i koktajlami. Poczujecie dzikość i spokój, euforię i relax to wszystko w namiocie Wioski Afrykańskiej.

Warsztaty:
Djembe/Dundun – piątek, sobota, niedziela 15:00 – 16:30
Taniec afrykański – piątek, sobota, niedziela 16:40 – 18:00