Wykonawcy 2017

DREADSQUAD FEAT. MC TENJA (Polska/Wlk. Brytania)

DREADSQUAD FEAT. MC TENJA (Polska/Wlk. Brytania)

Nasza sound systemowa duma narodowa z pewnością rozgrzeje parkiet do czerwoności swoimi cenionymi produkcjami, a mikrofonowe obowiązki tym razem przypadły w udziale doświadczonemu MC Tenja z brytyjskiej formacji Dubheart.

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje tune za tunem łącząc jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garagem. Dreadsquad powstał w 2001 roku. Kolejne lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.

Na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 4 albumy producenckie i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów. Dreadsquad jest soundem na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.

Tenja urodził się we Francji, ale od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego przygoda z muzyką zaczęła się już w wieku 10 lat, a gdy był 16-latkiem, zaczął karierę jako MC i producent. Występował jako MC na wielu festiwalach w Europie i z wieloma czołowymi sound systemami. Jest również wokalistą brytyjskiej grupy Dubheart. Występował w Ostródzie w 2013 z Dubmatix.

Nie możecie tego przegapić, będzie gorąco!

Green Stage 13.08

Linki:

https://www.facebook.com/dreadsquadsoundsystem

http://dreadsquad.com/

https://www.facebook.com/Mc-Tenja-142037609164431/

 

 

Video:

 

Dreadsquad & Blackout JA – Last Tune (feat. Kush Arora & Smerins Anti-Social Club)

https://www.youtube.com/watch?v=WEsNVyUQbe4

Dreadsquad feat. Kojo Neatness – Boom Sound

https://youtu.be/AxOufS7WNsQ

Dreadsquad & YT – Issues

https://youtu.be/JrQLZcUk8dg

Dr Ring Ding & Dreadsquad – Come Test

https://youtu.be/blp55HMXnS4

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *