Ostróda Reggae Festival 25-28.07.2024

„Kiedy mówię o energii, zaangażowaniu, wibracji i ekscytacji – nie widziałeś niczego, jeśli nie widziałeś tego zespołu.” David Rodigan MBE

Gentleman’s Dub Club to ośmioosobowy zespół z Londynu, założony w Leeds na początku 2006 roku. Dzięki stylowi opartemu na reggae, dub, ska i roots, GDC dzięki super wysokiej energii wkroczyli na brytyjską scenę, grając na hucznych imprezach i festiwalach w całym kraju. Łącząc perfekcyjny groove i mocne brzmienie, Gentleman’s Dub Club zapewniają dobrą imprezę spragnionym treningu na parkiecie tłumom w każdym wieku. Ich występy często kończą się szaleńczym młynem pod sceną, przypominającym imprezy ska z połowy lat 80-tych. Efekty na żywo i dubowy mix sprawiają, że dźwięk jest krystalicznie czysty, a ich dynamika na scenie zapewnia hipnotyzujące doświadczenie.
To nie tylko odnoszący sukcesy i ekstrawagancki zespół, ale także indywidualnie bardzo aktywni na scenie muzycznej, współpracujący z takimi artystami jak Jorja Smith, Maverick Sabre czy Outlook Orchestra.
Ich przesiąknięty muzyką elektroniczną dub i reggae oraz pełne energii występy przyciągały gości na wszystkich najważniejszych brytyjskich festiwalach, w tym Glastonbury, Bestival, Boomtown i V Fest. Grali m.in. na Outlook Festival czy na niemieckiem Summerjam. Trafili do Indii,
Maroka, USA i na Islandię. Ich pięć albumów (Down to Earth, FourtyFour, The Big Smoke, Dubtopia i Lost In Space) zyskało szerokie uznanie DJ-ów i fanów muzyki na całym świecie, a zdecydowaną większość czasu spędzili w szczycie list reggae iTunes. Ich utwór „High Grade” z EP Open Your Eyes jest powszechnie uznawanym hymnem reggae.
Najnowszym albumem jest „Down to Earth” z 2023, gdzie wśród gości pojawili się Hollie Cook i Gardna. Potem ukazała się Epka z remixami, m.in. Iration Steppas czy Dubmatix.
Ostatni raz gościli w Ostródzie w 2019 roku, a publiczność po imprezie okrzyknęła ich koncert najlepszym wydarzeniem tej edycji imprezy.