Historia

  • Edycja 2015 Jubileusz 15-lecie Ostróda Reggae Festival
    Festiwal odbędzie się 6-9 sierpnia na terenie „Czerwonych Koszar” Pierwsza edycja World Reggae Contest podczas której zagra 5 finalistów: Nova Raiz (Brazylia), Dubska (Polska), Chainska Brassika (Wielka Brytania), Shanty (Wielka Brytania), The Banyans (Francja) Na Red Stage wystąpią: Sielska, November Project, The Relievers, Fyah Keepers (Wlk. Brytania/Polska/Jamajka), Izrael gra Kulturę, Więcej...
  • Edycja 2014
    odbyła się 14-17 sierpnia na terenie "Czerwonych Koszar" na 25-lecie kultury soundsystemowej w Polsce zaprosili Joint Venture Sound System oraz Love Sen-C Music na Red Stage wystąpili: Dub Inc.(Francja), The Skatalites (Jamajka), Zion Train (Wielka Brytania/Jamajka), Pura Vida (Belgia), Chronixx & Zincfence Redemption (Jamajka), Damian Syjonfam & D-Roots Brothers, Bakshish, Więcej...
  • Edycja 2013
    odbyła się 9-11 sierpnia. Poraz pierwszy festiwal miał miejsce na terenie „Czerwonych Koszar” na Red Stage wystąpili:Root Wise, CT-Tones, Junior Stress, Duberman, Ras Luta, Jamaram (Niemcy), Vavamuffin, Dub Pistols (Wielka Brytania), Luciano (Jamajka),Bednarek, Big Up!, Bongostan, Naaman, The Stylacja, Bubble Chamber, Skaos (Niemcy), Jamal, Gentleman’s Dub Club (Wielka Brytania), Busy Signal (Jamajka), U-Roy(Jamajka), GrubSon, Gradu Minimo, Jahvigation, Zebra, Tallib & Sztoss, TABU, Blue King Brown (Australia), Dubtonic Kru (Jamajka), Groundation (Stany Zjednoczone), Don Carlos (Jamajka), Paraliż Band na Green Stage wystąpili:D-One & Mc Boone Chatta (Trynidad/Niemcy), Dancehall Masak-Rah, Pow-Pow (Niemcy), Reggae Rajahs (Indie), Bob One & Bas Tajpan, Dreadsquad El Fata, Kacezet, Kasia Więcej...
  • Edycja 2012
    odbyła się 9-12 sierpnia na terenie „Białych Koszar” Polskie obchody 50-lecia Niepodległości Jamajki z udziałem Ambasador Jamajki w Berlinie Pani Joy Wheeler, Honorowej Konsul Jamajki w Polsce Pani Marii Dembowskiej oraz Pani Nicole Haughton z Jamaica Tourist Board odbył się konkurs wiedzy o Jamajce, w którym nagrodę główną dwa bilety Więcej...
  • Edycja 2011
    odbyła się 11-14 sierpnia na terenie „Białych Koszar” festiwal otworzył konkurs młodych zespołów na molo nad jeziorem Drwęckim, w którym udział wzięli: Make Progress (I nagroda), Bethel, Kuki Pau, Sound's Good oraz Zebra; na zakończenie zagrał zespół Jafia Namuel, promując podczas występu swoją najnowszą płytę pt. One Love Train na Red Stage wystąpili:Bakshish, Biafro, Cała Więcej...
  • Edycja 2010
    Jubileuszowa 10 edycja odbyła się 12-15 sierpnia na terenie „Białych Koszar” jubileusz 20-lecia powstania obchodziły zespoły Habakukoraz Alians festiwal otworzył konkurs młodych zespołów na molo nad jeziorem Drwęckim, w którym udział wzięli: PaRasSol (I nagroda), Far Away, Natural Mystic, Paihivo oraz Sharpi; gościnnie zagrały zespoły Tabui Pajujo na Red Stage wystąpili:Cała Góra Barwinków, Dubska, EastWest Rockers, Habakuk, Junior Stress & Więcej...
  • Edycja 2009
    odbyła się 14-16 sierpnia na terenie „Białych Koszar” na Red Stage wystąpili: Babylon Raus, Jamal, Junior Stress, Maleo Reggae Rockers, Marika& Ruff Radics, Ragana, Rastasize, Rebelion, Tabu, Vavamuffin, Jah Live (Brazylia), Kana (Francja), Tiken Jah Fakoly (Francja), Dubtonic Kru (Jamajka), Tosh Meets Marley (Jamajka), Rootz Underground (Jamajka), Ras Paddy & The Rockas (Nigeria), Junior Tschaka (Szwajcaria), Rebel Control Więcej...
  • Edycja 2008
    odbyła się 14-17 sierpnia na terenie „Białych Koszar” jubileusz 25-lecia powstania obchodził zespół Daab jubileusz 10-lecia twórczości obchodził Pablo 27 na Red Stage wystąpili:Bakshish, Daab, Gedeon Jerubbaal, Izrael, Jafia Namuel, Lion Vibrations, Natanael, Nefre, Paraliż Band, Sedativa, Vavamuffin, United Flavour (Czechy), Big Family (Francja), Danakil (Francja), No More Babylon (Francja), Gorgon Massive (Holandia), Alborosie & Shang Yeng Clan (Jamajka), Earl 16 & Więcej...
  • Edycja 2007
    Czwartek 16 sierpnia: Green Stage: PANDADREAD [PL], JAH DOLLZ [PL], RAINBOW HI-FI [PL], SINGLEDREAD [PL] Yellow Stage: RUB PULSE, RAS BASS, OBORA REKORDS, SINGLEDREAD, DANAMITE SOUND, JAM VIBEZ, USHAT SOUND, ABSELEKTOR, SOUL OPERATORS, KADUBRA… oraz wiele innych soundsystemów Piątek 17 sierpnia: Red Stage: THE RELIEVERS [PL], NATURAL MISTIC [PL], KONOPIANS Więcej...
  • Edycja 2006
    Dzień Pierwszy: RED STAGE: WWS [PL], LION VIBRATION feat. MERCEDES [PL], PARALIŻ BAND [PL], TONY JUNIOR [CUB], MALEO REGGAE ROCKERS [PL], STEEL PULSE [GB] GREEN STAGE: JORDAN & KAPELA KOCIEWSKA[PL], GOOD RELIGION[PL], DZIOŁO[PL] YELLOW SOUND STAGE: SINGLEDREAD[PL], EAST WEST ROCKERS[PL], LOVE SEN-C MUSIC[PL], BIG FAMILY & ROOTS SURVIVAL SOUND[FR] Dzień Więcej...
  • Edycja 2005
    Dzień pierwszy: RED STAGE: VAVAMUFFIN (PL), HABAKUK (PL), MALEO REGGAE ROCKERS (PL), OVER PROOF SOUND SYSTEM (GB) GREEN STAGE: PROJECT ZION, YALLENCY BROWN (DE), PAUZA, REBELION, DUBSKA, ETNA YELLOW SOUND SYSTEM STAGE: ORASS (DJ.LARY), GWOŻDZIU SELECTA, SINGLEDREAD, LOVE SEN-C MUSIC Dzień drugi: RED STAGE: MANIPULATORS (FR), INDIOS BRAVOS (PL), BRAIN Więcej...
  • Edycja 2004
    Dzień pierwszy: duża scena: LE ILLJAH , WSZYSTKIE WSCHODY SŁOŃCA , PAPRIKA KORPS , RADIKAL DUB KOLEKTIV, SIDNEY POLAK scena soundsystemowa: KURI SELECTA , EL MARIACHI & ORTOPHEADS , JOINT ME SQUAD , POSITIVE FERMENT , SINGLEDREAD , LOVE SEN-C MUSIC , GWOZDZIU SELEKTA Dzień drugi: duża scena: KONKURS-AFRICONNECT , Więcej...
  • Edycja 2003
    Mała scena Ost-Rock: Akcyza , Atencja , Bin-Equality , Honduras , Johny Tomalla , Popcore , Wsio w Pariadkie oraz Agonya , Happysad , Tuesday. Konkurs: Cała Góra Barwinków , Chant , Helicobacter , Le Illjah (nagroda w kategorii reggae) , Inside the Outsider , Nowa Kultura , Oranżada (nagroda Więcej...
  • Edycja 2002
    Konkurs: Ave Lion (druga nagroda) , Agonya , Happysad , Let's Go , Popcore , Project Zion (nagroda publiczności) , Sezamkova , Taumaturgia , Tuesday , Triquetra (pierwsza nagroda) oraz: Kevin Arnold , Tumbao , Paprika Korps , Pogodno , Bakszysz (bez chorego lidera Jarexa oraz Mario Tolo).
  • Edycja 2001
    Dzień pierwszy: Konkurs: Kevin Arnold, The Arrow, Fari, Mandragora, Tuesday, ZakaZaka, Skauci, Last Zgredas, Ikarion; oraz: Bakshish. Dzień drugi: Agonya, Triquetra, Last Zgredas (nagroda publiczności), Ikarion (druga nagroda), Skauci ( pierwsza nagroda), Shalalana, Pulsar oraz Kobranocka.
Load More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *