K-JAH SOUND FEAT. RAS JAH HIGH I & DENHAM SMITH (Polska/Nigeria/Jamajka)

Reggae nie zna żadnych granic i udowadnia to ten utalentowany polski producent. Jego brzmienie i melodie zdobyły międzynarodowe uznanie. Tym razem wystąpi z wokalistami z Afryki i Jamajki, z którymi nagrywa wspólne piosenki.

K-Jah to Krystian Walczak – producent muzyczny, DJ, muzyk i inżynier dźwięku. W 2002 roku zaczął występować jako K-Jah Positive Sound System. W 2008 roku był współtwórcą projektu Rastasize, który zarejestrował album „Day by Day” w Tuff Gong Studio w Kingston. W 2010 K-Jah rozpoczął współpracę z różnymi wokalistami i muzykami,  dostarczał riddimy i remiksy dla m.in. Habakuka, Juniora Stressa, Talliba, Damiana SyjonFama i wielu innych. „Sweet Love Riddim” to już projekt z międzynarodowymi artystami. Następnie ukazał się debiutancki solowy album „Link up!”. Wśród gości można usłyszeć tam Sarę Lugo, Runkusa, Lutan Fyah, Dawida Portasza i wielu innych. Również Gentleman i jego żona Tamika zaśpiewali „Defenders of the Light” na riddimie K-Jah. Niedawno współpracował on też z z Kelvinem Grantem (Musical Youth) i Rapha Pico.

Ras Jah High I to nowa koncepcja muzyki Ras Sean Mure, stworzona z myślą o powrocie do afrykańskich korzeni. Artysta pochodzi z Nigerii, z rodziny o tradycjach muzycznych. Jego twórczość jest mieszanką stylów roots reggae z tradycyjną muzyką afrykańską. Pierwszy album „Inspirational Love” wydał w Akrze, gdzie przez 10 lat mieszkał i tworzył w duchu Rastafarian. W tym roku ukazały się dwa single pod patronatem Reggaeville „Thanks & Praise” i „Money”. Oba single oparte są na riddimach autorstwa K-Jah Sound. Ras Jah High I jest muzykiem i działaczem na rzecz praw człowieka. W protest songu „Thanks & Praise”  artysta śpiewa o pokoju i miłości wśród ludzi różnych ras i religii – „miłość jest kluczem do zmiany świata”.

Denham Smith to jamajski wokalista, który zaczął śpiewać w wieku 10 lat w chórach gospel w St. Ann. Pięć lat później założył już swój pierwszy zespół. W 1995 roku przeprowadził się do Niemiec, gdzie kontynuował karierę na scenie RnB i dance. W 2008 roku powrócił do reggae i nawiązał współpracę z Pow Pow Productions. Świat dostrzegł go dzięki piosence „Jezzibell” wydanej przez Oneness Records. W 2012 roku wydał swój debiutancki album „Come Wid It”, a rok później EPkę „Not the Same”.

Green Stage, 11.08

Linki:

https://www.facebook.com/kjahsound

https://www.youtube.com/c/KJahSoundTV

video:

Ras Jah High I – Money

Ras Jah High I – Thanks & Praise

Denham Smith – Catch a Vibe

https://www.youtube.com/watch?v=vrLA3appDOY

Denham Smith – The Answer

https://www.youtube.com/watch?v=uvdRVQ5ED98

K-Jah Sound feat. Tamika – Cry No More (live Bogatynia)

https://youtu.be/vOR3SlSGTNs