KINGFISHA (Australia)

Wymiatacze z Brisbane tworzą ciężkie reggae i dub, powoli urastając do statusu czołowego australijskiego zespołu tego gatunku. Ta sześcioosobowa ekipa w miłość do jamajskich rytmów wplata osobistą głębię i buduje własny styl. Coś dla fanów charakterystycznej szkoły muzycznej Antypodów, szanowanej na całym świecie za zespoły pokroju Fat Freddy’s Drop.

Już od 2009 roku ci wojownicy roots reggae z regionu Queensland budują sobie solidne poparcie dostarczając fanom muzykę na światowym poziomie. Ich brzmienie akcentuje ciężkie i głębokie rytmy, jednocześnie robiąc wrażenie wyjątkową delikatnością i perfekcyjnymi soulowymi wokalami. Po niesamowicie przyjętym debiutanckim albumie zatytułowanym tak jak nazwa grupy i promowanym singlem “Piece of the Puzzle”, Kingfisha otrzymali propozycje tras, które zawiodły ich w takie miejsca jak kraje południowej Afryki. Osiągnęli sukces w lokalnych stacjach radiowych na terenie całej Australii, zdobyli prestiżową nagrodę Queensland Music Award i zagrali trzy krajowe trasy. Zostali bardzo dobrze przyjęci na trasie koncertowej w Nowej Zelandii. Na festiwalowych występach czują się jak ryba w wodzie i szybko pojawili się w lineupach czołowych imprez na Antypodach, jak Woodford Folk Festival, Mullum Music Festival, Womadelaide, The Big Chill Festival i innych. W 2015 Kingfisha we współpracy z kanadyjską wytwórnią EDM Westwood Recordings wywrócili do góry nogami swoje poświęcenie korzennym wibracjom i zaskoczyli EP z remixami “Kingfisha Remixed”. Pojawili się tam producenci z Wlk. Brytanii, Holandii, Kanady i Australii. Epka utrzymywała się przez kilka tygodni na pozycji nr 1 list dub/reggae.

Ostatnio Kingfisha wydali swój drugi studyjny album “Offered It Up” i w lecie grają po raz pierwszy europejską trasę, z występami m.in. na Reggae Sun Ska Festival, Rototom Sunsplash, Boomtown oraz w Ostródzie.

Red Stage, 12.08.2017

Linki:

www.kingfisha.com.au

https://web.facebook.com/Kingfishamusic

www.soundcloud.com/kingfisha

Video:

Kingfisha Showreel 2017

„Piece of the Puzzle”

https://www.youtube.com/watch?v=IEIGQZ588Yc

„Worn Out Your Welcome”

https://www.youtube.com/watch?v=psvgDYrZEEk

„Digging for Fire”

https://www.youtube.com/watch?v=4rQWYCvqZi8

Keep The Water Running live

https://www.youtube.com/watch?v=bZeer_AhCWs