Wykonawcy 2017

MANU DIGITAL & BAZIL (Francja)

MANU DIGITAL & BAZIL (Francja)

 

Prawdziwy mistrz w swoim stylu, szeroko znany z powodu świetnej muzyki oraz milionów odsłon swoich clipów, przybywa po raz pierwszy do Polski na sound systemową sesję! Towarzyszy mu jego bardzo doświadczony MC. Prawdziwa cyfrowa rewolucja jest tutaj!

Wspierany przez doświadczonych muzyków w rodzinie i dwóch braci gitarzystów, Manudigital zaczął swoją przygodę z gitarą basową w wieku 13 lat. W 1994 roku dołączył do swojego pierwszego zespołu reggae Jahrmony. Jego pierwszy sound system nazywał się Digital Sound. Prowadził też radiową audycję reggae “Ragga Addiction”. Studiował w Paryżu w American School of Modern Music. W trakcie studenckiego życia pojawiał się już na scenie z dużymi francuskimi markami reggae jak Nuttea, Big Red itp. W 2010 roku dołączył do zespołu Babylon Circus i razem z nimi zwiedził 25 krajów. Od 2012 roku definiuje się przede wszystkim jako twórca riddimów. Jego serie clipów video “Digital Sessions”, gdzie pojawia się tylko zaproszony wokalista i Manu wyposażony w kultowy syntezator Casio MT40, w krótkim okresie czasu spotkały się z zainteresowaniem setek tysięcy fanów. Wśród gości zobaczycie tam m.in. Pupajima, Generala Levy czy Soom T. Po tym jak stworzył wiele hitów dla Biga Ranx, Manudigital dołączył również do jego grupy i wyprodukował mu album “Nightbird”. Manudigital pozostaje bardzo aktywny w swoim laboratorium, tworząc dla wielu wytwórni i wokalistów takich jak Sizzla, Jah Mason, Skarra Mucci, General Levy, Mr Perfect, Agent Sasco, Turbulence, Bush Man, Lt Stitchi, Papa Michigan, Jah Vinci, Chezidek, Queen Omega… Rok 2015 zaznaczył się w jego karierze nowymi seriami clipów “Inna Mi Room” oraz “Back Inna Days”. W tym samym czasie wydał zestaw trzech EP zatytułowanych “Digital Lab” z Georgem Palmerem, Peterem Youthmanem oraz Mariną P. W ubiegłym roku Manudigital wydał swój pierwszy solowy album “Digital Pixel” w składzie z Soom T, Taiwan MC, Flavią Coelho, Jamalskim, Danakil, Sarą Lugo, Josephem Cottonem, King Kongiem i innymi. Jego najświeższe wydawnictwo to EP “Manudigital feat. Joseph Cotton & Friends”.

Bazil również pochodzi z Francji i zaczął pisać swoje pierwsze piosenki w wieku 15 lat. Dzięki imprezom DJ’skim, sound systemom i dubplate’om odkrył karaibską kulturę. W 2008 roku postanowił porzucić studia i w całości poświęcić się muzycznej pasji. Przeprowadził się do Nowego Jorku by doskonalić angielski i rozwijać muzyczną wiedzę. Brał udział w imprezach z amerykańskimi raperami i spotykał jamajskich artystów. W 2010 na Jamajce razem z Sherkanem nagrał swój pierwszy album “Stand up Strong”. Nagrywał też na kompilacjach riddimów obok takich tuzów jak Sizzla czy Lutan Fyah. Dwa lata później powrócił na Jamajkę aby znów nagrywać. Do domu przywiózł nową muzykę, w tym przebój “Together Tonight”, nagrany w Tuff Gong Studio. W 2015 roku wydał “High on Music”, na którym znalazło się 10 utworów w stylu reggae, hip hop i dubstep napisanych przez niego pomiędzy Paryżem, Kingston a Chicago. W ub. roku Manudigital zaprosił go do kolaboracji na albumie “Digital Pixel”. Ich wspólna piosenka “Digital Luvin” była pierwszym singlem z płyty. Jako że pracowali razem już wcześniej, Manu zaproponował mu rolę MC na “Pixel Tour”. Występowali razem setki razy, we Francji i na międzynarodowych scenach takich imprez jak Outlook Festival, Boomtown Festival, czy w klubach na Kostaryce.

Green Stage, 13.08

Linki:

https://www.facebook.com/pg/manudigital

http://manudigital.fr/

https://www.facebook.com/bazilofficial

 

video:

 

Manudigital – Digital Luvin feat. Bazil

MANUDIGITAL & BAZIL – Madda Dan Dem

Manudigital & Josey Wales – Digital Kingston Session #1

https://www.youtube.com/watch?v=nJWZkfUtXrM

Manudigital live Reggae Sun Ska 2016

https://www.youtube.com/watch?v=uA-khtzhML0

Manudigital – Star Wars Riddim – Back Inna Days #17

https://www.youtube.com/watch?v=xE_2oeswh4I

Manudigital & Cali P – Digital Kingston Session #2

https://www.youtube.com/watch?v=llEfp_l9oTk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *