NEW KINGSTON (Jamajka/USA)

Trzech braci i ojciec, wybitny jamajski basista, to podstawa składu wyjątkowego zespołu z USA, który śmiało pokazuje jak piękna mieszanka wynika z połączenia jamajskich korzeni z R&B i hip-hopem – miejskim brzmieniem Brooklynu, gdzie przyszło im żyć. Zgodnie z ich nazwą, to fuzja tych dwóch światów.

New Kingston został powołany do życia w 2006 przez Courtney’a Pantona Seniora w Nowym Jorku. W tej muzycznej rodzinie ważny głos, również dosłownie, należy do braci Stephena, Courtney’a Juniora i Tahira, którzy grają na instrumentach i śpiewają. Po dwóch samodzielnie wydanych i wyprodukowanych albumach, w 2015 roku New Kingston wydali swój trzeci krążek “Kingston City”. Tym razem wydawcą była jedna z największych niezależnych wytwórni reggae na świecie – Easy Star Records. Płyta wylądowała na pierwszej pozycji sprzedaży płyt reggae wg. Billboard. Wśród gości usłyszysz tam Tribal Seeds, hawajskiego wokalistę Kimie Minera oraz legendy jamajskiego reggae: Sister Carol, The Wailing Souls czy Sugar Minotta. W efekcie koncertowali i grali trasy z takimi gwiazdami jak Collie Buddz, Soja, Matisyahu, Rebelution, Easy Star All-Stars czy Beres Hammond.

„New Kingston na dobre zadomowili się na światowej scenie reggae, na której są jednym z najbardziej pracowitych zespołów” – twierdzi szef Easy Star, Eric Smith. „Ich koncerty są bardzo dynamiczne i ekscytujące, co potwierdzi każdy artysta pracujący z nimi” – dodaje.

Ta ciężka praca zaprowadziła ich z małej piwnicy na Brooklynie, gdzie zaczynali, na główne festiwale reggae na świecie, jak California Roots Festival, Monterey Bay Reggae Festival, Reggae On The River, czy europejskie Summerjam i Uppsala Reggae Festival. W ub. roku wydali „Kingston Fyah” EP, który stał się przyczynkiem do kolejnej trasy po USA, tym razem już w charakterze gwiazdy.

W ub. roku wystąpili jako headliner Reggae na Piaskach, a teraz powracają do Polski by znów pokazać, co pięknego może wyniknąć z mieszanki wyjątkowego talentu, rodzinnej chemii oraz połączenia dwóch kultur.

Red Stage, 11.08.2017

Linki:

http://www.newkingstonmusic.com

https://www.facebook.com/pg/NewKingston

video:

Kingston Fyah

Ready

Mystery Babylon feat. Maad T Ray & E.N Young

Protect Me feat. The Wailing Souls

I

Coming Right Away

Honorable

Who Tell Them (Acoustic)