PABLO RASTER FEAT. ZAIRA ZEN (Włochy/Hiszpania)

 

Od wielu lat na froncie włoskiej sceny dub jako muzyk, wokalista i producent. Udało mu się osiągnąć własny styl i świat zaczyna to zauważać. Po zbudowaniu sobie rozpoznawalności w polskich klubach, wstrząśnie ostródzkim parkietem w towarzystwie hiszpańskiej wokalistki obecnej w kilku jego produkcjach. 

Pablo Raster pochodzi ze Spoleto we Włoszech. Założyciel studia projektu RasteR, pod szyldem którego przez 12 lat wyprodukował i wydał 7 albumów, zagrał ponad 900 koncertów oraz współpracował w studio i na scenie z takimi postaciami jak Madaski (Africa Unite, Dub Sync), Zion Train, Vlastur, Marcello Coleman, Dziga, Ricc Frost, Kg Man czy Kasia Malenda. Wyprodukował także niezliczoną ilość remixów oraz riddimów dla włoskich i zagranicznych artystów, w tym dwa pełne albumy dla DMA i jeden dla Dub Fighters. Aktualnie skupiony jest na solowej karierze jako Pablo Raster. Jak do tej pory wydał dwa solowe albumy: „Art of Dub” (2015) oraz „Forever Dub” rok później. W 2016 roku wydał również dwa winylowe single: „Jump up” z Barry’m Issac oraz “Fight Against” z AntZoni Rubio. Kolejne dwa, „Danger” z wokalami Zairy Zen oraz „Jah Kingdom” z Ras Tinny, zostały opublikowane jako darmowe downloady przez słynny francuski netlabel ODGprod. Jego występy to mieszanka miksowanych na żywo, pełnych energii, elektronicznych bitów, wzbogaconych dubowymi syrenami, efektami i filtrami. Współczesna basowa i taneczna muzyka, stworzona i wyprodukowana pod dubowe sound systemy.

Zaira Zen to wokalistka związana z żeńskim zespołem reggae Amazonians oraz Each One Teach One Soundsystem. Jej miłość do muzyki związana jest z różnymi stylami, od jazzu, reggae, hip-hop do dubu, grime czy drum’n’bass. Jest zaangażowana w różne projekty typu “reggae tribute” w Walencji i występowała z wieloma sound systemami i producentami.

Green Stage 13.08

 

Linki:

http://www.pabloraster.com/

https://www.facebook.com/pablorastermusic/

Video:

Pablo Raster feat. AntZoni Rubio – The Almighty One

https://www.youtube.com/watch?v=Kv21nQp2EOI

Pablo Raster – Danger feat. Zaira Zen (live dub session)

https://www.youtube.com/watch?v=SD8qcriiRJI

Pablo RasteR – Art of Dub

https://www.youtube.com/watch?v=DzQFW0Pyt-c