Wykonawcy 2017

PAPRIKA KORPS (Polska)

PAPRIKA KORPS (Polska)

Siedem albumów wydanych w kilku krajach świata, prawie tysiąc koncertów w trzydziestu krajach – tak w największym skrócie kształtuje się bilans dotychczasowych 21 lat aktywności Papriki Korps. „From soul to soul, from mind to mind, this is what I call a real reggae sound.”

Prekursorzy stylu heavy-reggae po wydanym w ub. roku albumie „Homemade Babylon” powracają do Ostródy. Paprika Korps powstała w Opolu w 1995, ale nazwa ta pojawiła się dopiero rok później, gdy zagrali swój pierwszy koncert. W 1999 roku wydali debiutancki album „Kolejny Krok” na kasecie nakładem W Moich Oczach. Na przełomie wieków ruszyli w pierwszą trasę koncertową. W Ostródzie po raz pierwszy wystąpili na drugiej edycji festiwalu w 2002 roku. Do dziś grają w niezmienionym składzie.

Jak podsumowuje Piotr Maślanka: „Paprika to dla mnie prawdziwa lekcja życia. Jakby się chwilę zastanowić, to żadna szkoła nie byłaby w stanie dać mi tego, co dały lata spędzone z kolegami z zespołu. Przejechaliśmy kawał świata, poznaliśmy w ten sposób mnóstwo ludzi. Jak mniemam, są to przyjaźnie na całe życie i wiedza o ludziach i świecie, której nie sposób przyswoić w żaden inny sposób. Muzykowanie Papriki było też przyczynkiem do powstania agencji i wydawnictwa Karrot Kommando. Jak sądzę, również moim kolegom z zespołu ułatwiło to decyzję, w jaki sposób chcą pracować i żyć.”

Red Stage, 11.08

Linki:

http://karrot.pl/paprikakorps

https://www.facebook.com/Paprika-Korps-242075052485605

Video:

„Demon”

https://youtu.be/gTwjV1tfZj8

„Hi-Fi”

https://youtu.be/-LdHbdtK3Qc

„She”

https://youtu.be/fGBYrsqEY3c

Crowd / Poza Kontrolą (TVP Kultura)

https://youtu.be/mtoHPJhY38c

“From Soul to Soul”

https://youtu.be/CX_F-i_HUtM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *