RISE UP! SOUND SYSTEM (Polska)

Kolektyw działający od 2004 roku w Częstochowie, którego założycielami są Piotr „Andrzej” Całus, Paweł „Zmora” Skalik i Łukasz „Lotnik” Mszyca. Od 2009 roku niezmiennie organizują i nagłaśniają Yellow Stage na Ostróda Reggae Festival. Przez kilka lat na scenie pojawiły się dziesiątki artystów, często młodych selektorów prezentujących głównie brzmienia szeroko pojętego reggae z głównym naciskiem na dub i mocny bas. Działalność Rise up! to przede wszystkim prezentacja muzyki, organizacja imprez sound systemowych oraz promocja kultury reggae dub w Polsce.

Podczas swoich występów skupiają się na takich gatunkach muzycznych jak roots, digital, stepper oraz dub. Ich DJ sety okraszone są nawijkami ze świadomym przekazem, masą efektów, syren oraz sampli. Jak przystało na sound system z prawdziwego zdarzenia, dysponują potężnym nagłośnieniem własnej produkcji o mocy wyjściowej prawie 30kW, dzięki któremu uczestnik imprezy nie tylko może usłyszeć najnowsze produkcje, ale i fizycznie odczuć je na własnej skórze!

Na ponad 12-letnie doświadczenie Rise up! składają się niezliczone ilości imprez w klubach, dziesiątki imprez plenerowych oraz współpraca przy organizacji czołowych festiwali w Polsce. Kolektyw może się również poszczycić kooperacją z wieloma topowymi artystami z kraju i zagranicy.

https://www.facebook.com/Rise-up-Sound-System-104982239541247/