Wykonawcy 2017

TABU (Polska)

TABU (Polska)

Stali się już fenomenem polskiej sceny, nieustannie koncertując i wciąż gromadząc całe zastępy fanów. To nie tylko siła czterech albumów i zawartych na nich porywających piosenek, ale również energetyczne koncerty, na których łatwo zobaczyć, że załoga daje z siebie wszystko.

Zespół Tabu powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym podąża zespół. W ich muzyce usłyszysz również ska czy elementy bałkańskie. Wydali studyjne płyty „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012) oraz koncert z Przystanku Woodstock 2014. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Organizują też od wielu lat festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

Jesienią 2015 ukazała się czwarta studyjna płyta zespołu „Meteory”. Album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, ze spoiwem łączącym w postaci reggae`owej pulsacji. Jest w nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach. Ostatnio zaprezentowali swój nowy przebój z udziałem Kamila Bednarka „Głowa do góry”.

Red Stage, 13.08

Linki:

News

http://www.facebook.com/tabu.bandpl

video:

„Głowa do góry” feat. Bednarek

„Nie damy się” clip

https://youtu.be/b0KJu__bdHs

„Blisko” clip

https://youtu.be/vVyaQhNk4PU

„Ładuj” clip

„Ostróda” clip

„Nie chcę umierać” clip

http://youtu.be/Yj6UWAAcMx8

“Jak dobrze Cię widzieć” clip

http://youtu.be/pJfytQEqJ9Q

“Marzenia” ft. Cheeba & Grizzulah

http://youtu.be/M-Z0vGGIafI

„Tyle mam” live ORF 2013

http://youtu.be/XxkEzQxDn-A

„Nie bój się” live ORF 2013

http://youtu.be/33xRsKRxdYc

„To jest ten czas” live ORF 2013

http://youtu.be/33xRsKRxdYc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *