Ostróda Reggae Festival 25-28.07.2024

THE BEAT ROOTZ
(Polska/Wlk Brytania/Mauritius)

Ostróda Reggae Festival,
Red Stage, 28.07.2024

Linki:
www.facebook.com/TheBeatRootz.Warsaw
www.instagram.com/thebeatrootz

Video:
I Love my Life
All I Want

W ubiegłym roku ukazał się ich debiutancki album „All I Want”. Czas zaprezentować go w Ostródzie!

The Beat Rootz powstali w Warszawie w 2018 roku jako nowy projekt na multikulturalnej mapie stolicy. Jednak członkowie składu wcześniej zgromadzili sporo doświadczenia w wielu innych grupach reggae czy punk.
To miłość była powodem przeprowadzki charyzmatycznego czarnego wokalisty Stefano Auguste „Rasta Nation” z Mauritiusa do Polski. Zaczął uczestniczyć w muzycznych jam sessions organizowanych w Warszawie przez grupę Groove Baza. Potem był częścią wokalnego trio grupy The Rockas, która w 2016 roku wydała album. Stefano wnosi do zespołu inną perspektywę oraz promuje barwne i bogate dziedzictwo kulturowe swojej ojczyzny.
W składzie The Beat Rootz zobaczysz muzyków z wieloletnim doświadczeniem w graniu reggae w Polsce. Lista referencji obejmuje takie grupy jak Transmisja, Galago Band, Rocka’s Delight, Stage of Unity, Vibes’n’Power czy The Bartenders. Znaczą one dużo dla każdego fana muzyki korzeni w kraju.
Piękne linie saksofonu są zasługą „polskiego Anglika”, Aidana Hoyle. Wcześniej grał z X-Ray Spex, legendarną londyńską grupą punkową z lat 70. ub. wieku.
Po lokalnych koncertach The Beat Rootz zarejestrowali debiutanckie EP z 4 utworami. Materiał zarejestrował związany z grupą Radar w zaprzyjaźnionym KingsTone Studio. Miksem i masteringiem zajęli się fachowcy ze Studio As One.
Rok 2023 to pierwszy pełny album „All I Want”, zmiksowany przez wybitnego muzyka i producenta Tomasza „Siwego” Wójcika i wydany przez Zima Records w listopadzie. Zawiera 11 autorskich kompozycji zaśpiewanych w języku angielskim i kreolskim.