Wykonawcy 2017

THE ROOTSMAN MEETS INSPIRATIONAL SOUND FEAT. DEE BO GENERAL (Wlk. Brytania)

THE ROOTSMAN MEETS INSPIRATIONAL SOUND FEAT. DEE BO GENERAL (Wlk. Brytania)

The Rootsman był pierwszym zagranicznym producentem digital dub, który w 1996 roku odwiedził Polskę. Muzyczny świat zawsze oceniał go wysoko za jego otwartą wizję i bezkompromisowe ciężkie brzmienie. Po długiej przerwie powraca z setem live w towarzystwie swoich obecnych braci w dubie.

The Rootsman jest DJ’em i producentem z Bradford. W 1985 roku zaczął występować na lokalnych sound systemach, a następnie pojawiać się w eterze pirackich stacji. W 1991 roku zaczął organizować legendarne noce klubowe “Dub Me Crazy”. Dwa lata później odpalił Third Eye Music – swoją wytwórnię płytową i zdobył reputację jako pionier UK dubu. Wydał mnóstwo albumów i singli, często kolaborując z największymi nazwiskami w świecie reggae. Przekraczał granice pomiędzy stylami takimi jak dub, elektronika, jungle, raggamuffin, world music, a nawet heavy metal. The Rootsman występował na całym świecie, w tym wielokrotnie grał trasy w Polsce. Ostatnio, po 10 latach przerwy, zaczął ponownie produkować nową muzykę razem z Inspirational Sound.

Powstały w 1999 roku Inspirational Sound to również DJ i producent z Bradford. W rodzinnym mieście organizował regularne imprezy “Dublab” i występował u boku głównych gwiazd UK dubu jak Iration Steppas, Vibronics, The Disciples, Alpha & Omega czy Nucleus Roots. Zdobywał też umiejętności producenckie w studio i w 2009 roku założył label Inspirational Sound. Występował w Europie oraz w 2013 roku trafił do Japonii.

Dee Bo General dorastał w Huddersfield i był jednym z MCs popularnego w latach 80-tych sound systemu Armagideon Muzik. Kiedy na początku kolejnej dekady w Wielkiej Brytanii eksplodowała scena jungle, Deebo był na froncie rewolucji. Wylądował w czołówce list przebojów z utworem “Some Justice ’95”. Deebo występował w Wlk. Brytanii, Europie oraz USA. Wciąż podróżuje po świecie i w 2002 roku stał się oficjalnym MC Rootsmana. Obecnie nagrywa album produkowany przez The Rootsman & Inspirational Sound.

Green Stage, 12.08

Linki:

https://www.facebook.com/therootsmanofficial/

https://therootsman.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/InspirationalSound/ https://inspirationalsound.bandcamp.com/

video:

The Rootsman and Inspirational Sound feat. Dee Bo General, Robbie Rue, Richie Ranks – Militant Style

https://www.youtube.com/watch?v=VLZdTOJaw5M

The Rootsman – Dub Oriental

https://www.youtube.com/watch?v=9QaEwbDrl_k

The Rootsman – Destiny

The Rootsman – To the Foundation

https://www.youtube.com/watch?v=1F5ngLYSgg8

Soulfly – Quilombo (Extreme Ragga Dub Mix by The Rootsman)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *