THE SKINTS (Wlk. Brytania)

The Skints to czteroosobowy zespół z Londynu, określony „pochodnią nowego brytyjskiego reggae”. Łączą reggae, ska i dub z elementami grime i hip-hop, określając się mianem „jamajskiej muzyki w londyńskim stylu”. The Skints przebyli drogę od squatów na sceny największych festiwali Europy i świata.

 

Wystartowali jako paczka przyjaciół w wymiksowanym kulturowo Londynie w 2005 roku. Po tym jak wyważyli drzwi do podziemnej sceny ska i punk, zainspirowali się klasycznym rebelianckim reggae w stylu Johnny Clarke, Culture czy The Abyssinians. Ostatni album The Skints „FM” (Easy Star Records 2015) ukazuje ich ciągły rozwój w komponowaniu, poczuciu swobody w studio i w pomysłowości. To koncept album oddający hołd miłości The Skints do radia, które ukształtowało ich muzyczną wiedzę i pomogło utrzymać idee reggae przy życiu. Usłyszysz tu dropy z fikcyjnego radia (103.Skints / Frequency Murderation) oraz piosenki w stylu od ciężkiego roots reggae do Motown, od specyficznej ska hybrydy do ragga/dancehall, rocksteady aż po grime. Album ponownie został wyprodukowany przez brytyjskiego mistrza konsolety Prince Fatty. Wśród gości usłyszysz znakomitych gości: Tippa Irie, Horsemana, grime’owego MC Rival, a nawet z zaskakującym występem pojawia się znany komik Rufus Hound. Poprzedni album “Part And Parcel” (2012) pokazał już wcześniej umiejętność grupy do przenoszenia koncertowej energii w dojrzałe wydawnictwo. Sfinansowany przez crowfunding album stał się hitem. Wielki sukces odniósł teledysk do coveru Katy B. „On A Mission”. The Skints zagrali trasy m.in. z You Me At Six, Easy Star All-Stars i Sublime With Rome. W latach 2013-2014 wystąpili na Reggae Sun Ska, Summerjam, Dour Festival, Reading i Leeds Festival, Chimsee Summer. W Polsce odwiedzili płocki Reggaeland i Reggae on Częstochowa. The Guardian stwierdził, że The Skints „rozwalili system” podczas Reading Festival w 2014 roku. Dwukrotnie zagrali trasy w USA.

Gdy słuchasz „FM” nie możesz nie zastanowić się, jaki będzie ich kolejny krok. Tak jak śpiewają na koniec albumu: “Nie przejmuj się jutrem, bo jutro nie będzie przejmować się tobą.” Po prostu sprawdź ten zespół na żywo – jest ku temu wyjątkowa okazja!

Red Stage, 12.08.2017

Linki:

http://www.theskints.co.uk/

http://www.facebook.com/theskints

video:

„This Town” ft. Tippa Irie and Horseman

https://youtu.be/WE3PLVmZXw8

„The Cost of Living is Killing Me”

https://youtu.be/HydbI0SvSnM

„Ratatat”

http://youtu.be/OBqHKLKgCyk

„On A Mission” (Katy B cover)

http://youtu.be/3giaGCFcWXQ

“Rise Up”

http://youtu.be/9NgOTFQHh8s

„Friends & Business”

https://youtu.be/OJd6HHjrcFU

„Eyes in the Back of my Head” feat. Rival

https://youtu.be/BTZjMFbYmyc

„Rubadub (Done Know)”

 

live:

„Friends & Business”

https://youtu.be/bJT4hwd6PGE

Reggae Sun Ska Festival 2014

„Culture Vulture”

„Cant Take No More”

https://youtu.be/XgzRGWl7NUM