Green Stage na ORF 2023

Green Stage na ORF 2023 – kto wystąpi na sound systemowej scenie?

Scena DJ’ska to esencjonalna część krwioobiegu muzyki reggae. Od czasu kiedy pierwsze sound systemy zagrały swe winylowe płyty minęło 70 lat, a kultura odtwarzania piosenek czy prezentowania własnych produkcji na dużych głośnikach rozwinęła się w wielu kierunkach i ma się dziś lepiej niż kiedykolwiek. Kultywowaniu tej tradycji służy Green Stage. Przez 3 dni (7-9 lipca 2023) zaplanowanona tej scenie 11 dwugodzinnych występów. Nie może Was tam zabraknąć!
Po raz pierwszy w 22 letniej historii ORF wystąpi legendarny król muzyki ragga jungle, producent i raper Congo Natty. W roli swojego MC mistrz przywozi „głos niczym lew”, Blackout ja . Jamajską scenę reggae reprezentować będzie CHEZIDEK, doskonale znany z piosenek wydawanych przez Greensleeves, Massive B czy VP Records. Jego niepowtarzalny głos i utwory o tematyce kulturowej, duchowej i politycznej zapewniły mu miejsce w sercu fanów na Jamajce i na całym świecie. Muzyczny podkład zapewnią mu francuscy producenci i DJ’e z wytwórni Irie Ites , znani z potężnego rub-a-dub. Po raz pierwszy pojawi się w Polsce ze swoim setem live dub prawdziwy czarodziej z Wysp Dziewiczych, Tippy I, znany jako I Grade DUB . Jest architektem niezwykłego organicznego brzmienia znanego z kilkudziesięciu albumów i utworów m.in. Midnite, Akae Beka,Chronixx, KabakaPyramid, Protoje czy Dezarie. Swój szlak z Nowej Zelandii do Polski przetrą twórcy nowoczesnych brzmień Antypodów, duet Pitch Black. Michael Hodgson i Paddy Freeod 1996 roku są gwarantem najwyższej jakości transowej dubowej elektroniki i ambientalnych przestrzeni. Określani jako „Orbital meets King Tubby” w trakcie występu na żywo zapewniają wrażenia dźwiękowe i wizualne, którym nie sposób się zapomnieć. Demkaz to electro dubowy duet stworzony przez członków francuskiej grupy Jahneration, który zwrócił na siebie uwagę mocnym krążkiem „Borders” i futurystycznymi maskami, które wykorzystują na scenie. Dasha Fyah reprezentuje subtelną kobiecą siłę, od lat ciesząc się opinią najbardziej uznanej czeskiej DJ’ki reggae / dub. Trudni obecnie do uchwycenia bracia Madmajk i Malik z SingleDread znów łączą siły. Nie zabraknie przemyślanego flow tego pierwszego w nowych afrobeatsowych piosenkach jak „Pośpiech”, a dodatkowe turbodoładowanie zapewni ich brytyjski towarzysz, Deadly Hunta . 2023 rok to czas obchodów scenicznego ćwierćwiecza wyjątkowego showmana i niestrudzonego promotora dancehall, 27Pablo. W ramach okolicznościowego seta Dancehall Masak-Rah z Ihamanem i Sinusemz pewnością wznieci on z parkietu całe tumany kurzu. Fatty Fatty to niepowtarzalna winylowa selekcja w klimatach klasycznego reggae i dubu, zapewniana przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, Manfasa i XYH. Harper jest człowiekiem instytucją na zbasowanej polskiej scenie klubowej -DJ, dziennikarz, radiowiec, autor licznych kompilacji, promotor nowych trendów, którego sercu zawsze bliskie są około jamajskie taneczne brzmienia. Pozyton Sound ponownie przywiezie do Ostródy płomienny wigor dancehall reggae ze Śląska. Zaśpiewają, zatańczą i na pewno przygotują jakieś odlotowe kreacje.
Tak więc szykujcie już buty do tańca, bo organizatorzy nie akceptują żadnych zwolnień!

Piątek 07.07.2023

DASHA FYAH (CZ)
SINGLEDREAD (Malik, MadMajk) feat. DEADLY HUNTA [PL/EN] PITCH BLACK [NZ] CONGO NATTY feat. BLACKOUT JA [UK]

Sobota 08.07.2023

FATTY FATTY [PL] DANCEHALL MASAK-RAH – 27PABLO 25 years [PL] IRIE ITES feat. CHEZIDEK [FR/JAM] I GRADE DUB [VIR]

niedziela 09.07.2023

HARPER [PL] POZYTON SOUND [PL] DEMKAZ [FR]

Bilety
https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/ostroda-reggae-festival

Festival wspierają:
Miasto Ostróda
Gustaw Marek Brzezin
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Gazeta Wyborcza
Radio 357
Czwórka Polskie Radio
Centrum Kultury w Ostródzie
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji
NEO Technika
PGS Media
Yoona CreativeGroup Ostróda
VisitJamaica
Sajmino Family House
Marcin Glawdel Design&Photography
Mariusz Korpoliński KONFERANSJER
naJamajke.pl

organizator:
Positive Music Promotion

* Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.