Co z ORF 2021?

Nasi drodzy,

dziękujemy Wam, że jesteście cały czas z nami. Cieszy nas stały kontakt z Wami i ciepłe relacje w mediach społecznościowych.
Cieszą pytania o to, co czeka nas w tym roku. Wszyscy stęskniliśmy się już wystarczająco za sobą i za dobrą muzyką reggae.
Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili karnety na ORF 2020 i zdecydowali się zachować je na ten rok. To dla nas bardzo ważne i cieszy nas, że jest Was tak dużo.

Czas przedstawić Wam sytuację z tegoroczną edycją Ostróda Reggae Festival:

1. Przypominamy nasz dawno już ogłoszony termin: 8-11 lipca 2021.

2. Mamy szczęście cieszyć się z potwierdzenia 3-letniego dofinansowania imprezy w ramach projektu „Ostróda Reggae Festival jako element dziedzictwa kulturowego regionu”. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego i są przyznane przez Fundusze Europejskie / Unię Europejską. W obliczu zapaści wielu lokalnych budżetów w związku z epidemią Covid to dla nas bardzo komfortowa sytuacja.

3. W powiązaniu z powyższym projektem rozstrzyga się obecnie nowa lokalizacja festiwalu w Ostródzie. Będzie to:

– Stadion przy ul. 3-go Maja
lub
– teren przy ciepłowni miejskiej (ul. Demokracji, teren dawnego autodromu)

Trwają społeczne konsultacje online. Skierowane są do wszystkich mieszkańców Ostródy oraz obejmują swoim obszarem całą Gminę Miejską Ostróda.
Finałowa decyzja lokalizacyjna będzie podjęta przez władze miasta w najbliższych dniach.
Jako festiwal nie mamy na nią wpływu, ale przypominamy, że ORF miał już 4 lokalizacje. Zapewniamy Was, że gdziekolwiek się odbędzie, przyłożymy wszelkich starań, żeby impreza nie straciła swojego uroku i atmosfery.

4. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie pozwoli nam przeprowadzić festiwalu w wybranej lokalizacji, wtedy rozpatrywanym przez nas scenariuszem jest przeniesienie imprezy do Amfiteatru w Ostródzie. Oczywiście nie mamy wpływu na ryzyko zakażeń Covid-19, ale liczymy na szybką poprawę w dziedzinie szczepionek i zniesienia obostrzeń.

5. Naszym celem jest pełne przeniesienie planowanego w ubiegłym roku programu festiwalu na 2021. Wyglądał według nas znakomicie i w pełni honorował jubileusz naszego 20-lecia. Wszyscy zakontraktowani artyści potwierdzili nam zmianę terminu na 2021. W ub. roku ogłosiliśmy występy:

Anthony B (Jamajka)
Inna De Yard (Jamajka)
Jamaram meets Jahcoustix (Niemcy)
Julian Marley (Jamajka)
Max Romeo & Xana Romeo (Jamajka)

Wkrótce będziemy ogłaszać pierwszych krajowych wykonawców, a w miarę rozwoju sytuacji kolejnych zagranicznych gości.

6. Walentynki to start sprzedaży karnetów na ORF 2021. Rozpoczniemy od specjalnej walentynkowej oferty promocyjnej. Jeżeli więc nie masz na półce zakupionego w ub. roku karnetu, przygotuj się na 14 lutego!
7. Udało się nam przetrwać dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury – dziękujemy!

Wszyscy musimy być dobrej myśli. Szczególnie teraz, gdy tak niewiele zależy od nas i od Was. Więc wszyscy razem zaciskamy kciuki.

Ostróóóóódaaa!

Organizatorzy
Positive Music Promotion