Czwórka Reggae Contest – startują zgłoszenia!

CZWÓRKA REGGAE CONTEST NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL – STARTUJĄ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU!

15 czerwca startują zgłoszenia do Czwórka Reggae Contest. Odbywający się podczas Ostróda Reggae Festival konkurs to najważniejsza krajowa platforma promocyjna dla artystów powiązanych z reggae.  Po raz piąty odbędzie się pod szyldem Polskiego Radia Czwórka, wieloletniego partnera festiwalu. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Artyści mogą się zgłaszać do 26 czerwca poprzez formularz na stronie www.ostrodareggae.com . Finał odbędzie się 11 lipca na Red Stage.

 „W tym szalonym czasie dość późno okazało się, że w ogóle możemy zorganizować festiwal, dlatego czasu na zgłoszenie się jest niewiele. Dlatego apeluję do zainteresowanych grup o szybkie działania, bo zarówno nasza, jak i czwórkowa scena czeka na świeże talenty” – komentuje szef ORF, Piotr „Piter” Kolaj.

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. W organizowanym przez nich konkursie przed laty swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani artyści, jak Tabu czy Junior Stress. W wyniku podjęcia współpracy z Polskim Radiem Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. Czwórka Reggae Contest powrócił w 2018 roku, gdy jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu jest grupa Yelram.

„Promocja młodych talentów to jedno z głównych zadań naszej stacji. Dlatego Czwórka Reggae Contest idealnie wpisuje się w naszą misję” – mówi Damian Sikorski, dziennikarz rozgłośni i członek jury.

Jury powołane przez organizatorów 28 czerwca ogłosi 3 wykonawców, którzy zostali zakwalifikowani do finału konkursu.

Wystąpią oni 11 lipca podczas festiwalu, który w tym roku odbywa się w ostródzkim amfiteatrze. Głosowanie jurorów na miejscu zadecyduje, kto wystąpi na czwórkowej scenie, kto ma gwarantowany występ podczas ORF 2022 oraz do kogo trafi finansowa nagroda. Zespoły mogą się zgłaszać do 26 czerwca poprzez formularz zgłoszeniowy

https://www.ostrodareggae.com/konkurs/

Tam również szczegółowy regulamin. Zapraszamy do uczestnictwa!

Video:

Yelram koncert w Czwórce (nagroda Czwórka Reggae Contest 2019):

https://youtu.be/mEpdpvnG9nw

Czwórka Reggae Contest – finał podczas Ostróda Reggae Festival 2019

https://youtu.be/GoBGJTQbxck

Johny Rockers – Love is the Solution (nagroda Czwórka Reggae Contest 2018)

https://youtu.be/TC_7R3DwQyg

Green Roots live Czwórka Polskie Radio (nagroda Czwórka Reggae Contest 2018):

https://youtu.be/ONbBvETcNR0

Big Up! live Czwórka Polskie Radio 2013:

https://youtu.be/XS-Y3qxuMlM

Nagrody dla zwycięzcy:

 

  • Koncert w studio Polskie Radio Czwórka w Warszawie oraz transmisja na żywo i publikacja zapisu koncertu w mediach społecznościowych stacji
  • Promocja utworu na playliście Polskie Radio Czwórka
  • Gwarantowany występ podczas Ostróda Reggae Festival 2022
  • Nagroda finansowa 1000 PLN