Czwórka Reggae Contest 2019


Czwórka Reggae Contest to konkurs dla polskich wykonawców związanych z reggae i zbliżoną stylistyką muzyczną. Najważniejsza krajowa platforma promocyjna jamajsko-pochodnych dźwięków po raz czwarty rusza na Ostróda Reggae Festival we współpracy z wieloletnim partnerem festiwalu, Polskim Radiem Czwórka. Zwycięzca wystąpi w radiowym studio, a jego koncert zostanie profesjonalnie zarejestrowany i wyemitowany przez Czwórkę. Nagranie singla i teledysk to nagroda organizatorów festiwalu.
Finał odbędzie się 14 lipca 2019 (niedziela) na Red Stage Ostróda Reggae Festival i zostanie poprzedzony głosowaniem fanów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od 30.04.2019 do 12.05.2019 na stronie www.ostrodareggae.com w zakładce Konkurs.

Nagrody:

 1. Koncert w studio Polskie Radio Czwórka w Warszawie oraz publikacja zapisu koncertu w mediach społecznościowych Polskie Radio Czwórka
 2. Nagranie jednego utworu w Studio Radia Olsztyn
 3. Mix, mastering (realizacja: Studio As One)
 4. Realizację teledysku zarejestrowanego utworu (realizacja: Krzysztof Gajewski)
 5. Promocja zarejestrowanego utworu na playliście Polskie Radio Czwórka
 6. Gwarantowany występ podczas trzech festiwali w 2020 roku: Ostróda Reggae Festival, Winter Reggae oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi

Terminy:

 • 30.04 ogłoszenie konkursu
 • 12.05 koniec przyjmowania zgłoszeń
 • 17.05 start głosowania na „dziką kartę” poprzez aplikację na stronie Facebook ORF
 • 26.05 zakończenie głosowania na „dziką kartę”
 • 27.05 ogłoszenie zespołu, który wygrał „dziką kartę”
 • 31.05 ogłoszenie 4 kolejnych zespołów wybranych przez jury
 • 14.07 Finał konkursu podczas ORF
 • 14.07 ogłoszenie zwycięzcy podczas ORF

Formularz zgłoszeniowy Czwórka Reggae Contest 2019

W ostródzkim konkursie dla polskich wykonawców reggae swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani wykonawcy, jak m.in. Tabu czy Junior Stress. Festiwal promuje w ten sposób młodych artystów już od pierwszej edycji w 2001 roku. W wyniku podjęcia współpracy z Polskie Radio Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobne nagrody przypadły formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym, którego zwycięzcy nagrywali w efekcie na Jamajce.Organizatorzy festiwalu wierzą, że oprócz występów uznanych marek ważna jest również możliwość publicznego zaprezentowania się młodych twórców. W ten sposób starają się pozytywnie motywować krajową scenę, stymulując jej rozwój.

WAŻNE LINKI / DO POBRANIA: