DANCEHALL MASAK-RAH (Polska)

Najwększy jak do tej pory skład – wszyscy, którzy kiedykolwiek brali udział w projekcie. Oczywiście na czele 27Pablo, Junior Stress i Diego Cichy Don. Nawet sobie tego nie wyobrażamy!

Dancehall Masak-Rah to grupa przyjaciół, która gustuje w jamajskiej muzyce dancehall & reggae, kreskówce “Rick and Morty” oraz kolekcjonuje saszetki ketchupu ze stacji benzynowych. Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 9 lat ekipa zagrała setki imprez w Polsce, ale także m.in. w Indiach, Niemczech czy Portugalii, zarówno w klubach jak i na festiwalach mieszając elementy live act i tradycyjnego jamajskiego grania sound systemowego.

W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivist w kategorii Impreza Roku. W ramach audycji Dancehall Masak-Rah w Radiu Kampus udało im się zrealizować pierwszy w historii Polski program radiowy na żywo z Jamajki. Od 2016 roku Masak-Rah gra z Diego Cichym Donem, który wydał  supernowoczesną dancehall-bassową płytę. Na imprezach klasyki Junior Stressa grane są w nowych zremiksowanych wersjach, do których riddimy produkował 27Pablo. Ekipa weszła na nową kreatywną drogę, przynosząc na imprezy sukcesywnie coraz więcej swojej autorskiej muzyki. Ich remiks Bunji Garlina “Differentology” trafił nawet na playlistę BBC 1Xtra. Przez ostatni rok każdy pracował nad swoimi solowymi projektami, Junior pracował w swoim studiu nad nowymi piosenkami, a śpiewana wersja informacji o natężeniu ruchu w Warszawie w wykonaniu Pablo i Diega złapała viralową falę, czego rezultatem była propozycja poprowadzenia programu w TVN. W Ostródzie ekipa wystąpi w tym roku w najszerszym składzie w historii. Pojawią się wszyscy, którzy grali w projekcie od 2008 roku.

W programie czytasz Dancehall Masak-Rah i uczciwie mówiąc, nazwa dobrze oddaje to, czego możesz się spodziewać. Demolka! Masak-Rah rozgrzewa publiczność z tubami konfetti, światłami i wszystkim innym. Jest ogień!”

Reggaeville.com

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 14.07.2019

Linki:

https://www.facebook.com/officialmasakrah

video:

What is Dancehall Dancehall Masak-Rah

http://youtu.be/aCeqx4QMlF4

Junior Stress – Bocian:

https://youtu.be/gmzhDwgLAnQ

Diego Chichy Don – Mów Mi Don

https://youtu.be/BNb0xdATfaM