JAH LOVE SOUNDSYSTEM (Polska)

Klasyczne karaibskie brzmienia będą przeplatały się z mistycznym, głębokim dubem, a całość dopełnią zaproszeni wokaliści, deejay’e i instrumentaliści. Zamiast tradycyjnego warm-up party daleko od centrum wydarzeń, tym razem potężny soundsystem z Warszawy zaprasza na sesję na miejscu, w Sali Amfiteatru.

Projekt JahLove składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim – własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki dub wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Dzięki ciężkiemu basowemu brzmieniu świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników. Organizowane tam imprezy wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko dzięki swoim walorom muzycznym, ale również za sprawą niepowtarzalnego klimatu panującego na skłocie. Ten okres miał istotny wpływ na rozwój całej formacji. To właśnie wtedy ukształtowało się przeświadczenie, że imprezę lepiej od początku do końca zorganizować własnymi siłami. Obecnie Jah Love Soundsystem związany jest z klubem Pogłos i tam organizuje swoje sesje. Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs, odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. Jah Love to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie trzy wydane własnymi siłami EPki, dostępne w sieci do darmowego downloadu. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas ich występów i na innych soundsystemach, które testują dubową amunicję z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zarówno własną muzykę, jak i zaprzyjaźnionych producentów.

W 2013 roku zestaw nagłośnieniowy Jah Love Soundsystem pojawił się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc zupełnie nową scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją.

#WarsawDubStyle

Ostróda Reggae Festival, Sala Amfiteatru, 11.07.2019

Linki:

https://jahlovesoundsystem.bandcamp.com/

https://soundcloud.com/jahlovesoundsystem/

https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem/