Działania z dziećmi i strefa chill-out

Poczytajcie o zaplanowanych na festiwalu działaniach z dziećmi i strefie Chilloutu. Wszystko przygotowane zostało przez ostródzkie Stowarzyszenie Rzecz Jasna i będzie mieścić się za press roomem.Twórczy recycling to artystyczne, kreatywne przetwarzanie tego, co już niepotrzebne. To nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Zamiast kupować – zrób sam. Rodzinne zajęcia są okazją do twórczego spędzenia czasu dla rodziców i dzieci. Dają możliwość pokazania dzieciom, że to co z pozoru wydaje się stare i niepotrzebne może być wspaniałą zabawką. Rozwijają wyobraźnię i dostarczają nowych umiejętności.
One world – Jeden Świat
W tym roku wyruszamy w wirtualną podróż odwiedzając odległe zakątki świata, żeby przekonać się, że wszyscy żyjemy na tej samej planecie – Planecie Wszystkich Ludzi. W czasie zabaw i aktywności dzieci w naturalny sposób poznają obce dla nich kultury, nauczą się poszanowania odmienności, kreatywności, pracy w grupie. Zajęcia dostosowane do wszystkich grup wiekowych a także dla dorosłych. Aktywności mogą być podejmowane przez dzieci samodzielnie pod okiem animatora lub wraz z rodzicem.

Działania warsztatowe:

– Malowanie twarzy w etniczne wzory.

– Kącik Malarski – odtwarzanie według wzorów tradycyjnych etnicznych motywów z różnych kultur i zakątków świata.
– Wykonywanie biżuterii i ozdób inspirowanych kulturami świata wykorzystując recykling.
– Muzyka świata – wykonywanie tradycyjnych instrumentów muzycznych np. grzechotki, bębenki, rainmakery oraz złomofonika, czyli grające starocie.

– Ozdabianie kartonowych masek.
– Ścianka do malowania
– Grajdołek – czyli kącik gier planszowych, zapomnianych przez wielu gier podwórkowych typu skakanie przez gumę, tradycyjne drewniane szczudła, gra w klasy czy tor do gry w kapsle a także gry i zabawy z różnych stron świata.
– Pokaz Mody wraz z sesją zdjęciową – projektowanie strojów z materiałów pochodzących z odzysku. W skład pokazu wchodzi przejście po ”Czerwonym Dywanie” oraz pamiątkowe zdjęcie na tzw. ściance.
– Globalna Wioska – przez trzy dni będziemy budować świat, oczywiście z kartonów:)
– Kącik kuglarski
Strefa malucha – piaskownica, zabawy z animatorami.

CHILL….
Leśne ostępy, mazurskie pola i łąki – w tym roku na strefie relaksu będziecie korzystać z uroków tego, co daje nasza mazurska ziemia. Pod namiotem, na powierzchni 100m2 odtworzymy to, z czego słynie nasza okolica. Będzie spokój, muzyka natury, śpiew ptaków, szum strumieni, aromat ziół z okolicznych pól, smaki lata. Wszystko naturalne i autentyczne.