FUNDAMENTY ORF  czwartkowy koncert specjalny w ostródzkim amfiteatrze

Pierwszy dzień Ostróda Reggae Festival, czwartek 6 sierpnia, rozpocznie się w ostródzkim amfiteatrze specjalnym koncertem „Fundamenty ORF”. Wystąpią grupy związane z festiwalem od lat: Vavamuffin, Jafia, Habakuk i Bakshish. Koncert rozpoczną zwycięzcy konkursu „Debiuty” na Reggaeland 2015 oraz wschodząca gwiazda polskiej sceny, Shata QS….
„Zdecydowaliśmy się zaprosić zespoły, które w istotny sposób zaważyły na obecnym wizerunku festiwalu. 15 lat to dobra okazja, żeby oddać szacunek tym, którzy odwiedzali nas wielokrotnie i zawsze nas wspierali. Koncerty tych zespołów zawsze były pięknymi momentami w historii imprezy” – mówi szef ORF Piotr „Piter” Kolaj. Zespoły fundamentalne dla ORF to jednocześnie gwiazdy bardzo znaczące dla polskiego reggae, często również w Ostródzie budujące sobie obecną popularność. Powstały w 1981 roku w Kluczborku Bakshish był headlinerem pierwszej edycji Ostróda Reggae Festival w 2001 roku, jeszcze na dziedzińcu ostródzkiego zamku. Dwa lata później w tym samym miejscu pierwszy raz pojawił się Habakuk. Ostródzkim debiutem w 2006 może pochwalić się pilska Jafia. Vavamuffin od czasu pierwszej edycji w Białych Koszarach w 2004 roku występują na ORF corocznie. Z 12 występami na koncie są zespołem najczęściej pojawiającym się w lineupach imprezy. Grupy te zagrały w Ostródzie wiele swych okazjonalnych koncertów, by wspomnieć pamiętne 25-lecie Bakshishu z gośćmi w 2007 roku czy premierowy koncert Habakuka z chórem Kalokagathos w 2012 roku, długo przed wydaniem obecnej wspólnej płyty. Jarex z Bakshishu oraz Habakuk nagrali swoje wersje hymnu ORF.

Przed blokiem „Fundamenty ORF” w ostródzkim amfiteatrze przy ul. Mickiewicza zaprezentuje się zwycięzca konkursu „Debiuty” na Reggaeland 2015, którego nazwę poznamy 9 lipca. Specjalnym gościem będzie też Shata QS z zespołem, której przekraczająca bariery płyta „Mr Mankind” odbiła się szerokiej echem. Zwyciężyła w „Must be the Music” w 2013 roku, ale swoim autentycznym przekazem i zaangażowaniem nie pasuje raczej do telewizyjnych show. Pomimo duchowego powiązania powiązania z ruchem rasta, jej muzyka bliższa jest funkowi, soulowi i elektronice.

06.08 CZWARTEK

15:00 zwycięzca Debiuty Reggaeland 2015
16:00 Shata QS /PL/
17:00 Vavamuffin /PL/
18:30 Jafia /PL/
20:00 Habakuk /PL/
21:30 Bakshish /PL/

Wstęp na koncert jest darmowy dla posiadaczy karnetów festiwalowych.
Bilety jednodniowe na ten dzień w przedsprzedaży od 15.06 w cenie 30 PLN
Przedsprzedaż:

Zamek w Ostródzie, ul. Mickiewicza 22
Amfiteatr w Ostródzie, ul. Mickiewicza 17 A
Centrum Infiormacji Turystycznej w Ostródzie, ul. Plac 1000-lecia 1
W dniu imprezy w cenie 50 PLN w kasach Amfiteatru

One thought on “FUNDAMENTY ORF  czwartkowy koncert specjalny w ostródzkim amfiteatrze

  1. Que tal somos una banda instrumental de reggae jazz rocksteady de mexico city queremos participar en su festival. Tenemos 3 discos. Busquenos en you tube. TAAPA GROOVE. Reggae jazz. Saludos

Comments are closed.