Wykonawcy 2016

ILLBiLLY HITEC FEAT. KINETICAL (Niemcy / Austria)

ILLBiLLY HITEC FEAT. KINETICAL (Niemcy / Austria)

Ich wizja to reggaetronics – powrót korzennej wibracji do nowoczesnej produkcji, mieszanie wpływów dubu, cumbii, muzyki basowej, hip-hopu i jungle z własnym stylem reggae. W Ostródzie wystąpią w składzie z austriackim MC Kinetical w ramach promocji drugiego albumu „Reggae Not Dead“.

Seria bardzo dobrych singli, pierwszy album „Reggaetronics” i rosnące zainteresowanie po setkach koncertów w klubach i na festiwalach całej Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej uczyniły Illbilly Hitec jedną z najbardziej ekscytujących nowych formacji gatunku. Sukces doprowadził ich do pracy z Seeed, Brother Culture, Dubmatix, Dactah Chando, Robem Smith, Zion Train, Solo Bantonem czy Jstar. W 2015 Illbilly Hitec z Aldubb & Dubmatix wydali winylowy zapis swojej sesji dubowej w stolicy Niemiec – „Berlin Sessions”. Tego samego roku ukazuje się drugi album „Reggae Not Dead”. Znowu pokazują muzyczną wszechstronność i dodają jeszcze szerszy wachlarz smaków do swoich świetnych występów. Tym razem ekipa z Berlina skupia się na oldskulowym reggae, dopasowując je oczywiście do współczesności, czarując różnorodną mieszanką roots, digitalu, hip-hopu i dubu. Na długiej liście uczestników albumu wymienić warto m.in. Longfingah, Tribumana, Paco Mendoza, Lengualerta, Damana, Kineticala, Cheshire Cat, La Yugular czy Sonido Satanas. Goście śpiewają po hiszpańsku, angielsku francusku i w jamajskim patois. Bonusami są remiksy autorstwa JStar, Zion Train, Krak w Dub i Fleck.
Illbilly Hitec powracają do Ostródy z Kinetical na wokalu. Jest on ważną postacią austriackiej sceny reggae i muzyki basowej, obracając się w szerokim wachlarzu rapu, raggamuffin i grime. Reggaeville.com napisał: „Illbilly Hitec więcej niż tylko udowodnili słuszność swojego punktu widzenia oraz pokazali, że reggae wciąż jest bardzo żywe, nawet w obszarze nie-jamajskiej diaspory”.

14.08.2016, Green Stage, Ostróda Reggae Festival

Linki:

http://illbillyhitec.de/
https://www.facebook.com/illbillyhitecofficial
https://www.facebook.com/kinetical

Video:

iLLBiLLY HiTEC – Reggae Not Dead


iLLBiLLY HiTEC ft. Longfingah – East to West

iLLBiLLY HiTEC ft. Longfingah & Jah Jah Man – All That I Have

iLLBiLLY HiTEC ft. Lady N & Longfingah – State Of Emergency

iLLBiLLY HiTEC – Head Up ft. Longfingah & Tribuman

iLLBiLLY HiTEC ft. Longfingah & Zhi – Keep On Rolling

iLLBiLLY HiTEC ft. Lengualerta & Tribuman – Pas d´Problème

The Berlin Sessions ft. Aldubb, Dubmatix, iLLBiLLY HiTEC, Lengualerta & Longfingah – Essential

iLLBiLLY HiTEC ft. Longfingah – Higher Calling

Kinetical x Mink – Chant Down Babylon

iLLBiLLY HiTEC ft. Dactah Chando – Manos En El Aire

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *