Jah Love Conscious Corner na festiwalu

Warszawski Jah Love Soundsystem ponownie łączy siły z organizacjami pozarządowymi aby wspólnie stworzyć miejsce, gdzie obok muzycznego uderzenia mówić się będzie o rzeczach ważnych oraz dzielić wiedzą i doświadczeniami. W „świadomej strefie” festiwalu znajdziecie stanowiska Greenpeace Polska, Otwarte Klatki oraz Kooperacji DUB (Działając Unicestwiasz Babilon), w skład której wejdą Food not Bombs Warszawa, Inicjatywa Pracownicza Warszawa oraz nieformalne grupy wolnościowe i antydyskryminacyjne współpracujące z gospodarzami podczas ich soundsystemowych sesji w Warszawie.

Każdego dnia festiwalu, od południa do późnych godzin wieczornych, aktywiści i aktywistki będą  opowiadać Wam o swojej działalności i dzielić się praktycznymi umiejętnościami w ramach spotkań, warsztatów, konkursów oraz innych wydarzeń.

Greenpeace Polska opowie o sytuacji w Puszczy Białowieskiej i o tym jak możecie zaangażować się w akcje mające na celu powstrzymanie tej skandalicznej wycinki. Nauczycie się także jak w prosty sposób możecie zazielenić swoje miasto lub miasteczko. Oprócz tego czeka Was też wiele innych atrakcji, które pozwolą Wam poszerzyć wiedzę na temat środowiska naturalnego i jego ochrony.

Otwarte Klatki przybliżą Wam realia przemysłowej hodowli zwierząt. Za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości zobaczycie świat oczami istot uwięzionych w klatkach. Dowiecie się także o problemach etycznych, ekologicznych i zdrowotnych wynikających z chowu przemysłowego. Znajdziecie tam też cenne porady na temat diety roślinnej i informacje o jej zaletach.

Kooperacja DUB pokaże Wam jak możecie się skutecznie samoorganizować i podejmować działania w różnych dziedzinach, przeciwdziałając problemom współczesnego świata. Zdobędziecie tu praktyczną wiedzę na temat praw pracowniczych i działalności oddolnych związków zawodowych, przeciwdziałania rasizmowi i innym formom dyskryminacji, a także problemów niedożywienia i marnowania żywności na świecie. Poznacie metody aktywnego działania na tych polach, a na prowadzonych na stoisku warsztatach szablonowych nauczycie się samodzielnie wykonywać na ubraniach  nadruki ze świadomym przekazem.

Podczas każdej przerwy między koncertami na Red Stage Jah Love Sound System zabierze Was w muzyczną podróż w klimatach dub, roots reggae, raggamuffin i ska.

Do zobaczenia na miejscu!

JAH LOVE SOUNDSYSTEM CONSCIOUS CORNER

Czerwone Koszary, 11-13.08

Linki:

 

https://www.facebook.com/JahLoveSoundsystem

https://www.facebook.com/greenpeacepl

https://www.facebook.com/otwarteklatki

https://www.facebook.com/warkomsrod

https://www.facebook.com/FNBWarszawa