KING & KRAKOWSKI (Jamajka / Polska)

Jamajsko – polskie spotkanie w Krakowie, czyli uznany producent Piotr Krakowski we wspólnych produkcjach z Kingiem, wokalistą o afrykańsko-jamajskich korzeniach.

Projekt King & Krakowski pojawił się w głowie Piotra Krakowskiego, kompozytora i producenta muzycznego. Zaczynał od grania na trąbce we free-jazzowych składach, prowadził też ambientowo-popowy Milkshop. Skomponował muzykę do kilku filmów dokumentalnych. Zanim spotkał na swej drodze Kinga, w 2008 roku wydał producencki album „Krakowski: Pankracy Sessions”, gdzie obok Bob One, Cheeby, Jarexa, Ras Luty czy Juniora Stressa zaśpiewali nawet Andrzej Krzywy i Stanisław Sojka. Tworzył Krakow Reggae Band i współpracował z wieloma artystami. W swoim Labelu Crackoffsky Music wydaje też reggae mashupy i riddimy, które często gościły na pierwszych miejscach list sprzedaży Juno.
King to zamieszkały w Polsce Afrykańczyk o jamajskich korzeniach, udzielający się w wielu projektach muzycznych, szerszej publiczności znany z programu „Must be the Music” i projektu SmokeDaCrackoff.

 

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 12.08.2016

Linki:

https://www.facebook.com/kingkrakowski
https://www.facebook.com/pages/Crackoffsky-Music/144194572309758
www.piotrkrakowski.com

Video:

“No War”


„Krakowski Don”

„Compare to You”

“One Spliff”

“Polish Girls”