KONOPIANS (Polska)

Odschool powraca do Ostródy za sprawą głównych przedstawicieli „zagłębiowskiej sceny ska & reggae”. Trochę gorzkich słów i dużo dobrej zabawy – tak zapowiada się specjalny koncert z okazji 20-lecia grupy, która przyniesie mentalny skataklizm.

KoNoPiAnS to mikstura ska, earlyreggae, rocksteady i jazzu w klasycznym jamajskim stylu, brzmieniu i inspiracji. W połączeniu z ponadczasową warstwą tekstową pozwoliła wypracować zespołowi własny, nietuzinkowy styl, który podziwiać można już od 20 lat. KoNoPiAnS to zespół koncertowy, słynący z żywiołowych wykonań przepełnionych improwizacją i dobrą zabawą.
Pierwszym ich wydawnictwem był singel „Quantalaya” (2004), a pierwszy album to „One Way” (2006), nagrany m.in. z udziałem Roberta Brylewskiego. Następny krążek „eSTiOuPi” (2011) jest płytą przełomową jeżeli chodzi o teksty. Ostatni album „Mental Skataklism” (2014) opowiada o rzeczywistości, która z perspektywy grupy nie jest słodka i piknikowa. KoNoPiAnS to nie tylko lekcja muzyki – to dorastanie, poszukiwanie, sentymentalnie dostrojona, uczuciowa obserwacja.
Wspomina Cozer, współzałożyciel zespołu: „To bogata historia warta książki. Nauczyliśmy się funkcjonować pod wiatr, nie poddawać się i robić swoje. Choć na codzień jestem listonoszem, to całe moje życie kręci się wokół muzyki i zespołu. To szczera pasja z odrobiną nadziei na małe sukcesy. A było ich naprawdę sporo!”
Przez zespół przewinęło się kilkunastu muzyków tworząc niepowtarzalność każdego z czterech wydawnictw. Cozer dodaje: „Najważniejsze dla mnie jest to, że KoNoPiAnS osiągnął swój wyjątkowy styl. Myślę, że mamy tego ducha buntu i prowokacji… Spirit of ’96 z Czeladź Town!”

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 11.08.2016

Linki:

http://www.konopians.pl/
https://www.facebook.com/KoNoPiAnS/

video:

„Bam!Bam!Boom!”


„W sosie własnym”

„S.T.O.P.”

„PsychoUlicznyHaj” live w programie Kuby Wojewódzkiego

„Meniquire Pediquire Reggae” xRobBlack remix

„Partizana” live

„Dom”