MALEO REGGAE ROCKERS (Polska)

„Wake Up” to już piąta płyta zespołu Maleo Reggae Rockers w ciągu ostatnich 2 lat, a siódma samego Darka Malejonka. Jeden z najbardziej zapracowanych zespołów w Polsce tym razem przedstawi go w Ostródzie.

Główną osobą w formacji jest Dariusz „Maleo” Malejonek, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w formacji Kultura, by potem połączyć siły z Robertem Brylewskim w Izrael-Kultura i Izrael. Nagrał z nimi pięć płyt. Grał też jako basista w Moskwie oraz Armii. W 1989 roku założył zespół Houk, który pozostawił po sobie pięć albumów. Jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 (Tymoteusz), Arka Noego czy Panny Wyklęte. W 1997 roku Maleo założył formację Maleo Reggae Rockers, która rok później wydała album „ZaZuZi”. W 2001 roku grupa zagrała trasę koncertową po Polsce z Jamajczykiem Michaelem Black, a rok później objechali kraj z Kofi Ayivorem (wokalistą legendarnej formacji Osibisa) i Michaelem Black. Owocem tej współpracy są wydawnictwa: „Maleo Reggae Rockers & Michael Black live 2002″ oraz DVD „Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003″. 2006 to kolejny studyjny album „ReggaeMova”, po którym nadszedł czas na płytę inspirowaną wyprawą Maleo do Afryki – „Addis Abeba” (2009). Była to pierwsza płyta reggae nominowana do Fryderyków. Zespół uczestniczył również w wydarzeniach upamiętniających Powstanie Warszawskie, żołnierzy wyklętych czy koncertach „Solidarni z Białorusią”. Latem 2010 MRR zagrali na największym festiwalu reggae w Europie Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa “Maleo Reggae Rockers & goście – XVI Przystanek Woodstock”.
Album „Rzeka Dzieciństwa” (2011) zawiera autorskie wersje piosenek m.in. Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego w stylu roots reggae z elementami rock steady, bluesa i funky. Potem wydali „Revolution” – powrót do nieco ostrzejszego, bardzo urozmaiconego grania, przesyconego różnymi wpływami etnicznymi i kulturowymi. Ostatnim albumem MRR jest wydany w 2015 roku „Wake up”.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12.08.2016

Linki:

http://maleo.pl/
https://www.facebook.com/Maleo.Reggae.Rockers

Video:
„Mamy Siebie”


„Słyszę” feat. Grubson, clip

“Ryzyko” live ORF 2014

„Revolution / Na krawędzi [Майдан 2014]” clip

„Alibi” clip

„Moc” clip

„Dzikie Serce” clip

„Hasanoga” clip

„Ostrożnie!” clip

„Serca nie oszukasz” clip

„Płoną góry, płoną lasy” clip