Wykonawcy 2016

MALEO REGGAE ROCKERS (Polska)

MALEO REGGAE ROCKERS (Polska)

„Wake Up” to już piąta płyta zespołu Maleo Reggae Rockers w ciągu ostatnich 2 lat, a siódma samego Darka Malejonka. Jeden z najbardziej zapracowanych zespołów w Polsce tym razem przedstawi go w Ostródzie.

Główną osobą w formacji jest Dariusz „Maleo” Malejonek, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1983 roku w formacji Kultura, by potem połączyć siły z Robertem Brylewskim w Izrael-Kultura i Izrael. Nagrał z nimi pięć płyt. Grał też jako basista w Moskwie oraz Armii. W 1989 roku założył zespół Houk, który pozostawił po sobie pięć albumów. Jest także współtwórcą projektów 2 Tm 2,3 (Tymoteusz), Arka Noego czy Panny Wyklęte. W 1997 roku Maleo założył formację Maleo Reggae Rockers, która rok później wydała album „ZaZuZi”. W 2001 roku grupa zagrała trasę koncertową po Polsce z Jamajczykiem Michaelem Black, a rok później objechali kraj z Kofi Ayivorem (wokalistą legendarnej formacji Osibisa) i Michaelem Black. Owocem tej współpracy są wydawnictwa: „Maleo Reggae Rockers & Michael Black live 2002″ oraz DVD „Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003″. 2006 to kolejny studyjny album „ReggaeMova”, po którym nadszedł czas na płytę inspirowaną wyprawą Maleo do Afryki – „Addis Abeba” (2009). Była to pierwsza płyta reggae nominowana do Fryderyków. Zespół uczestniczył również w wydarzeniach upamiętniających Powstanie Warszawskie, żołnierzy wyklętych czy koncertach „Solidarni z Białorusią”. Latem 2010 MRR zagrali na największym festiwalu reggae w Europie Rototom Sunsplash w Hiszpanii, a pod koniec roku do sklepów trafiła kolejna płyta koncertowa “Maleo Reggae Rockers & goście – XVI Przystanek Woodstock”.
Album „Rzeka Dzieciństwa” (2011) zawiera autorskie wersje piosenek m.in. Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego w stylu roots reggae z elementami rock steady, bluesa i funky. Potem wydali „Revolution” – powrót do nieco ostrzejszego, bardzo urozmaiconego grania, przesyconego różnymi wpływami etnicznymi i kulturowymi. Ostatnim albumem MRR jest wydany w 2015 roku „Wake up”.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12.08.2016

Linki:

http://maleo.pl/
https://www.facebook.com/Maleo.Reggae.Rockers

Video:
„Mamy Siebie”


„Słyszę” feat. Grubson, clip

“Ryzyko” live ORF 2014

„Revolution / Na krawędzi [Майдан 2014]” clip

„Alibi” clip

„Moc” clip

„Dzikie Serce” clip

„Hasanoga” clip

„Ostrożnie!” clip

„Serca nie oszukasz” clip

„Płoną góry, płoną lasy” clip

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *