Mystic Dubs Soundsystem Meeting (Before ORF 2017)

Jak co roku zapraszamy wszystkich na dubową rozgrzewkę przed Ostróda Reggae Festival. W czwartek po zakończeniu koncertu w Amfiteatrze rozpoczniemy sound systemową potańcówkę w tawernie „U Zdzicha”! Zapraszamy wszystkich: bez uprzedzeń, bez nienawiści i bez przemocy!
Jesteście gotowi na spotkanie sound systemów?

Ponownie naprzeciwko siebie staną dwie potężne ściany głośników.

Gospodarze, stołeczna ekipa Jah Love Soundsystem, zmierzą się w przyjacielskim muzycznym pojedynku  z Roots Trippin Sound System, wywodzącym się Ostródy. Bądźcie gotowi na różne style od roots reggae przez rub a dub aż po mroczny nowoczesny dub. Wszystko przeplatane będzie występami wokalistów i prezentacją unikatowych dubplate’ów zebranych przez obie ekipy.

10.08.2017 (czwartek)

Otwarcie klubu: 21.00
Start imprezy: 23.00
Wstęp darmowy
Ostróda, Przystań u Zdzicha, ul Słowackiego (obok dworca PKP)

Wystąpią:

JAH LOVE SOUNDSYSTEM

Projekt Jah Love składa się z dwóch filarów. Pierwszym jest kolektyw selektorski, kochający trzeszczenie winylowych płyt i pulsujący bas. Drugim – własnoręcznie zbudowane nagłośnienie, które wraz ze wzmacniaczami i setkami metrów przewodów daje możliwość grania muzyki dub wszędzie tam, gdzie tylko znajdzie się publika miłująca niskie częstotliwości. Poprzez ciężkie, basowe brzmienie, świadomy przekaz i idea samoorganizacji idą w świat. Początki projektu sięgają 2009 roku i cyklicznych imprez w Niezależnym Centrum Kultury c5 w stolicy. Przestrzeń opuszczonej fabryki chipsów dała niesamowite możliwości rozwoju i zmusiła młody skład do zbudowania pierwszych głośników. Organizowane tam imprezy wpisały się w warszawską scenę muzyki reggae nie tylko dzięki swoim walorom muzycznym, ale również za sprawą niepowtarzalnego klimatu panującego na skłocie. Tamten okres miał istotny wpływ na rozwój całej formacji. To właśnie wtedy ukształtowało się przeświadczenie, że imprezę lepiej od początku do końca zorganizować własnymi siłami. Obecnie Jah Love Soundsystem związany jest ze skłotem Przychodnia i tam organizuje swoje sesje. Od 2011 roku skład współtworzy kolektyw Mystic Dubs, odpowiedzialny między innymi za organizację Warsaw Underground Festiwal czy Dub Club Warsaw. W 2013 roku głośniki Jah Love Soundsystem pojawiły się na terenie Ostróda Reggae Festival, tworząc nową scenę. Przez następne lata obecność czerwono-czarnej ściany głośników stała się już festiwalową tradycją. Kolektyw Jah Love zorganizował samodzielnie i współorganizował łącznie ponad sto imprez w Warszawie, a swoją muzykę zaprezentował na dziesiątkach wyjazdów. Jah Love to nie tylko imprezy, nagłośnienie i całonocne sesje. Skład ma już na swoim koncie trzy wydane własnymi siłami EPki : Dub Discotheque (2015), The Beast Riddim (2015), Tempo Riddim (2016) I Digi Riddim (2017). Wszystkie utwory są do pobrania w sieci. Kolejny materiał jest w drodze, a już teraz można go posłuchać podczas występów Jah Love i na innych sound systemach, które testują dubową amunicję prosto z Warszawy. Niedługo też zostaną podjęte działania mające na celu otwarcie net-labelu wydającego zaprzyjaźnionych producentów i oczywiście własną muzykę.

ROOTS TRIPPIN

Roots Trippin Sound System to mieszanka jamajskich dźwięków od Ska, przez Roots, po ciężkie dubowe brzmienia, płynąca z ręcznie i zręcznie zbudowanych głośników. W skład tego ostródzkiego kolektywu wchodzą Welon, Bouquet, Husky i Jr Coochta.