Wykonawcy 2016

NATTALI RIZE (Australia / Jamajka)

Nattali Rize to wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę niezwykłym występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z jamajsko / wielonarodowym zespołem.

“Wystarczy już korporacyjnego hałasu w uszach młodzieży. Czas szerzyć prawdę.”

Nattali Rize do swojego solowego debiutanckiego EP „New Era Frequency” (2015) zaangażowała talenty z Kingston – sekcję rytmiczną Notis. Planuje kolejne solowe wydawnictwo na lato 2016, zawierające utwór “Natty Rides Again” z Julianem Marley’em. Określona “jednym z najbardziej świeżych głosów Australii” przez magazyn Rolling Stone, Nattali Rize poszerza globalną świadomość i energię reggae o wyrazistą lirykę i waleczność. Na „New Era Frequency”, epce stworzonej w Kingston i Melbourne tematy świadomości i zaangażowania idą ze sobą w parze. Płynące prosto z serca piosenki pełne są buntu, od nawoływania do walki w „Heart of a Lion” do „Generations Will Rize” z udziałem Kabaka Pyramid – utworu o którym Yahoo! Music pisał, że będzie “inspirował i uprawomocniał młodzież”. Projekt rozpoczął się od “Rebel Love”, kompozycji stworzonej w jedną noc, gdy Nattali Rize i Notis spotkali się w Australii, gdzie Notis koncertowali jako muzycy samego Jimmy’ego Cliffa. Na wydawnictwie pojawia się również Zuggu Dan (gitarzysta Protoje) oraz Kabaka Pyramid.
Nattali wkracza w 2016 rok z gorącym projektem koncertowym, który już podnosił temperaturę wśród publiczności na australijskich koncertach z Third World i Jboog.
Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od jej australijskiej formacji Blue King Brown, z którą od 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Wydali kilka doskonałych albumów przekraczających muzyczne granice i promujących rewolucyjnego ducha pozytywnych zmian. Nattali od dzieciństwa gra na gitarze i absorbuje muzyczne mądrości odkryte w kolekcji płytowej swojej matki. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, Nattali nigdy nie bała się eksperymentować. “Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów.”
Nattali Rize przynosi coś specjalnego – świadomą, elektryzującą energię, a jej koncerty zawsze się pamięta. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy widzieli Blue King Brown na koncercie w Ostródzie w 2013 roku. Bez wątpienia będzie to doskonały powrót!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12 sierpnia 2016

Linki:

http://www.nattalirise.com
https://facebook.com/nattalirize

Video:

Rebel Love feat. Zuggu Dan


Generations Will Rize feat. Kabaka Pyramid

Introducing Nattali Rize

One People

Blue King Brown live Ostróda Reggae Festival 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *