NATTALI RIZE (Australia / Jamajka)

Nattali Rize to wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę niezwykłym występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z jamajsko / wielonarodowym zespołem.

„Wystarczy już korporacyjnego hałasu w uszach młodzieży. Czas szerzyć prawdę.”

Nattali Rize do swojego solowego debiutanckiego EP „New Era Frequency” (2015) zaangażowała talenty z Kingston – sekcję rytmiczną Notis. Planuje kolejne solowe wydawnictwo na lato 2016, zawierające utwór “Natty Rides Again” z Julianem Marley’em. Określona „jednym z najbardziej świeżych głosów Australii” przez magazyn Rolling Stone, Nattali Rize poszerza globalną świadomość i energię reggae o wyrazistą lirykę i waleczność. Na „New Era Frequency”, epce stworzonej w Kingston i Melbourne tematy świadomości i zaangażowania idą ze sobą w parze. Płynące prosto z serca piosenki pełne są buntu, od nawoływania do walki w „Heart of a Lion” do „Generations Will Rize” z udziałem Kabaka Pyramid – utworu o którym Yahoo! Music pisał, że będzie „inspirował i uprawomocniał młodzież”. Projekt rozpoczął się od „Rebel Love”, kompozycji stworzonej w jedną noc, gdy Nattali Rize i Notis spotkali się w Australii, gdzie Notis koncertowali jako muzycy samego Jimmy’ego Cliffa. Na wydawnictwie pojawia się również Zuggu Dan (gitarzysta Protoje) oraz Kabaka Pyramid.
Nattali wkracza w 2016 rok z gorącym projektem koncertowym, który już podnosił temperaturę wśród publiczności na australijskich koncertach z Third World i Jboog.
Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od jej australijskiej formacji Blue King Brown, z którą od 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Wydali kilka doskonałych albumów przekraczających muzyczne granice i promujących rewolucyjnego ducha pozytywnych zmian. Nattali od dzieciństwa gra na gitarze i absorbuje muzyczne mądrości odkryte w kolekcji płytowej swojej matki. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, Nattali nigdy nie bała się eksperymentować. „Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów.”
Nattali Rize przynosi coś specjalnego – świadomą, elektryzującą energię, a jej koncerty zawsze się pamięta. Wiedzą o tym dobrze ci, którzy widzieli Blue King Brown na koncercie w Ostródzie w 2013 roku. Bez wątpienia będzie to doskonały powrót!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12 sierpnia 2016

Linki:

http://www.nattalirise.com
https://facebook.com/nattalirize

Video:

Rebel Love feat. Zuggu Dan


Generations Will Rize feat. Kabaka Pyramid

Introducing Nattali Rize

One People

Blue King Brown live Ostróda Reggae Festival 2013