Wykonawcy 2016

PANDADREAD SOUND SYSTEM (Polska)

PANDADREAD SOUND SYSTEM (Polska)

Od lat stanowią główną siłę napędową dub na Pomorzu, a ich regularne imprezy w Trójmieście zawsze gromadzą setki ludzi. Bratrat i DHS w Ostródzie swoją selekcją na pewno zadowolą zwolenników radykalnych sound systemów.

Podstawowym składem osobowym Pandadread Sound System są bratrat i DHS. Razem tworzą klasyczny dla sound systemów duet – selektor/operator i deejay. Bratrat odpowiedzialny jest za brzmienie systemu, dźwiękowe efekty specjalne oraz selekcję muzyki, DHS natomiast „ujeżdża” instrumentalne wersje numerów i dba o kontakt z publicznością przy pomocy mikrofonu. Po latach grania po klubach, w 2009 roku po raz pierwszy zagrali na własnym sound systemie. Muzyka, którą można usłyszeć na sesjach z udziałem Pandadread Sound System to przekrój muzyki jamajskiej od lat 70-tych do 90-tych ubiegłego wieku oraz jej współczesne, taneczne, elektroniczne mutacje, głównie z Wielkiej Brytanii i Europy. Ich ulubionym nośnikiem dźwięku jest nieśmiertelna płyta winylowa.
Pandadread Sound System w latach 2006 – 2010 byli rezydentami sopockiej Papryki, gdzie w ramach autorskiego cyklu Dub_Sesja integrowali trójmiejskie środowisko skupione wokół muzyki jamajskiej. Od 2010 roku są gospodarzami cyklicznych sesji sound systemowych Dub Mass, od 2013 współorganizują cykl Dub Club Trójmiasto w sopockim klubie Sfinks700. Realizując bliską im ideę D.I.Y. (zrób to sam), samodzielnie i niezależnie od zewnętrznych subsydiów zorganizowali dotychczas setki imprez, koncertów i sesji sound systemowych, aktywnie promując swoją muzyką i współpracujących z nimi artystów. Dzięki wytrwałej pracy, licznym kooperacjom i wysokiej jakości organizowanych przez siebie wydarzeń, są już dobrze rozpoznawalni w środowisku. Owocuje to wieloma zaproszeniami na występy w Polsce i zagranicą.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 13.08.2016

Linki:

https://web.facebook.com/pandadread

Video:

Pandadread Soundsystem @ WUF5


Pandadread Sound System w Muzycznym Rentgenie TTM. cz. 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *