PAPRIKA KORPS (Polska)

Siedem albumów wydanych w kilku krajach świata, osiemset koncertów w prawie trzydziestu krajach – tak w największym skrócie kształtuje się bilans dwudziestu lat aktywności Papriki Korps. „From soul to soul, from mind to mind, this is what I call a real reggae sound.”

Prekursorzy stylu heavy-reggae po wydanym w marcu tego roku nowym albumie „Homemade Babylon” przyjeżdżają do Ostródy świętować swe dwudziestolecie.
Paprika Korps powstała w Opolu w 1995, ale nazwa ta pojawiła się dopiero rok później, gdy zagrali swój pierwszy koncert. W 1999 roku wydali debiutancki album „Kolejny Krok” na kasecie nakładem W Moich Oczach. Na przełomie wieków ruszyli w pierwszą trasę koncertową. W Ostródzie po raz pierwszy wystąpili na drugiej edycji festiwalu w 2002 roku. Do dziś grają w niezmienionym składzie.
Jak podsumowuje ten okres Piotr Maślanka: „Paprika to dla mnie prawdziwa lekcja życia. Jakby się chwilę zastanowić, to żadna szkoła nie byłaby w stanie dać mi tego, co dały lata spędzone z kolegami z zespołu. Przejechaliśmy kawał świata, poznaliśmy w ten sposób mnóstwo ludzi. Są to przyjaźnie jak mniemam na całe życie i wiedza o ludziach i świecie, której nie sposób przyswoić w żaden inny sposób. Muzykowanie Papriki było też przyczynkiem do powstania agencji i wydawnictwa Karrot Kommando, a i sądzę moim kolegom z zespołu ułatwiło decyzję, w jaki sposób chcą pracować i żyć. Marzę sobie, że uda się pchać nadal ten heavy-reggaeowy wózek przez kolejne 20 lat!”

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 13.08.2016
Linki:
http://karrot.pl/paprikakorps
https://www.facebook.com/Paprika-Korps-242075052485605

Video:

„Demon”


„Hi-Fi”

„She”

Crowd / Poza Kontrolą (TVP Kultura)

“From Soul to Soul”