Podsumowanie organizatorów & ankieta

Najpiękniejsza ostródzka publiczności!

Mamy już za sobą piękne 4 dni, które na pewno pozostaną w pamięci. Cieszymy się, że festiwal przebiegł bez żadnych poważnych zakłóceń. Nawet Jah miłościwie zgotował nam lepszą pogodę, niż ta zapowiadana przez prognozy. Nasz plan prezentowania różnych oblicz wywodzącej się z Jamajki muzyki pokazał, że artyści potrafią się tak cudownie różnić w obszarze jednego gatunku. Od weteranów w stylu The Congos, po nowoczesne brzmienia pokroju Gentleman’s Dub Club czy L’Entourloop – wiele gałęzi tego samego drzewa. Po latach starań udało się nam w końcu zaprosić jamajską królową reggae, Queen Ifrica. Po raz pierwszy daliśmy polskiej publiczności poczuć talent Jahneration, Samory I czy poznać drogę wojownika Oku Onuora. Nie zabrakło wszystkich wzruszających wydarzeń specjalnych, jak urodzinowe koncerty Etna Kontrabande i Dubska czy jednorazowy powrót Raggattack. Czwórka Reggae Contest znów ujawnił kilka nowych polskich talentów. Jedynym brakującym był King Jammy, za którego zdrowie trzymamy mocno zaciśnięte kciuki. Jesteśmy dumni z programu ORF 2019 – sprawdził się wg. nas znakomicie i wierzymy, że każdy z uczestników odnalazł w nim coś dla siebie. Choć muzyka jest głównym magnesem, który ściąga do miasta tysiące fanów,  nie jest wszystkim na czym nam, jako organizatorom, zależy. Dzięki niej chcemy budować pozytywne międzyludzkie relacje i świadomość naszego miejsca i naszej roli w świecie. Oddajmy głos szefowi i twórcy imprezy, Piotrowi “Piterowi” Kolajowi: “Kolejna edycja pokazała, że można w obecnych czasach być człowiekiem otwartym i tolerancyjnym. Można się uśmiechać i mówić przepraszam. Jestem mega podbudowany tym, że udało nam się wspólnie stworzyć „city within the city”. Mam nadzieję, że czas, który spędziliście w Ostródzie, pozwolił Wam naładować akumulatory na następny rok.”

Te dni były pięknym czasem i kolejnym spełnieniem dla nas, którzy kiedyś postawili sobie za cel coroczną organizację tak skomplikowanego i kosztownego przedsięwzięcia, jakim jest Ostróda Reggae Festival. Wasze poparcie, obecność i dobra zabawa nadają mu sens. Z radością patrzymy na kolejne zastępy “ostródzkich dzieci”, które rosną wraz z festiwalem. Gorącym uściskiem dłoni witamy wszystkich przybywających do nas już regularnie z często odległych części Europy czy świata. Galerie zdjęć i kolekcje filmów wyraźnie pokazują, że tworzymy imprezę rodzinną, wielopokoleniową i wielokulturową. One people – mimo różnic, wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi, a naszą ojczyzną jest Matka Ziemia. Ujęcia tańczącej przy scenie ochrony udowadniają, że przy takiej publiczności jak Wy nie mają oni zbyt trudnej pracy na ORF. 

Przy wielkiej ilości sprzyjających nam ludzi, organizacji i firm, nie odważymy się ich wszystkich wymieniać. Dziękujemy Wam wszystkim za wielką pomoc i wspólne dzieło, jakim jest ORF. Mieszkańcy i władze Ostródy – Wasza przychylność jest dla nas kluczowa i jesteśmy bardzo szczęśliwi mając takie poparcie z Waszej strony.

Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Za rok obchodzimy okrągłą 20 rocznicę istnienia. Postaramy się, żeby była to edycja wyjątkowa, wypełniona atrakcjami, jakich jeszcze nie było. Już teraz Was na nią zapraszamy!

 

Love, peace & respect

 

Positive Music Promotion

organizatorzy Ostróda Reggae Festival

PS. Bardzo interesują nas Wasze opinie o festiwalu. Pozwalają nam lepiej spełniać Wasze oczekiwania. Prosimy Was o wypełnienie ankiety do końca lipca. Wśród tych, którzy zostawią nam swój adres email, rozlosujemy karnet VIP na ORF 2020!

ANKIETA LINK:

http://bit.ly/ORF2019ankieta

One thought on “Podsumowanie organizatorów & ankieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *