PROGRAM GREEN STAGE

Prezentujemy pełen lineup Green Stage na Ostróda Reggae Festival. To długa lista znakomitych live-actów, wokalistów, producentów i sound systemów z Jamajki, Europy i Polski.

Green Stage to druga po Red Stage scena Ostróda Reggae Festiwal. Od wielu lat występują na niej sound systemy, producenci czy wokaliści z DJ’ami. Gościły tam największe nazwy z kręgu klubowej kultury reggae. Do hali w której umieszczone jest potężne, pełne basu nagłośnienie największego polskiego sound systemu Dubseed, często bardzo trudno się wcisnąć.
„To bardzo ważna dla nas scena. Niektóre sound systemy wzbudzają obecnie większe zainteresowanie niż żywe zespoły. Kultura sound systemowa wynikająca z połączenia tradycji muzycznych Jamajki z klubową wibracją to nieodłączny element Ostródy. Jesteśmy wyjątkowo dumni z tegorocznego programu” – komentuje Mirosław „Maken” Dzięciołowski z Positive Music Promotion.
Green Stage funkcjonować będzie przez 3 dni festiwalu w swoim dotychczasowym miejscu w Czerwonych Koszarach. Program jest bardzo bogaty. Potężnym zainteresowaniem cieszą się występy francuskiego Stand High Patrol z charakterystycznym wokalistą Pupa Jim czy sesja najważniejszego włoskiego producenta reggae dub Paolo Baldini w towarzystwie m.in. wokalistów popularnej grupy Mellow Mood. Jamajkę reprezentuje wschodząca gwiazda ruchu reggae revival Micah Shemaiah, chórzystka Gentlemana Tamika oraz zamieszkały w Krakowie wokalista King. Chluba polskiej sceny dub / dubstep Radikal Guru tym razem pojawi się z nową formułą live dub mix, z udziałem sekcji dętej i brytyjskiego wokalisty El Fata. Ciężkie polskie dubowe brzmienia z Moonshine Recordings reprezentować będzie również utalentowany skrzypek i producent Violinbwoy i trójmiejscy aktywiści Pandadread Sound System. Zjednoczenie Sound System z Pablopavo, Diego i Krzakiem na pewno wybuchowo obchodzić będzie swoje 15-lecie. W wylewie energetycznej dancehalowo-reggae’owej mikstury stanąć z nimi w szranki może wyłącznie Dancehall Masak-Rah z 27Pablo i Juniorem Stressem na czele. Illbilly Hitec to znani w świecie mistrzowie electro ragga dubu z Berlina. Tenże świat zaczyna odkrywać kolejnych utalentowanych polskich producentów reggae jak Krakowski czy K-Jah, których usłyszeć będzie można na Green Stage.
Znów pot będzie się lać i o to właśnie chodzi.
The only good system is sound system.

Zapraszamy!

GREEN STAGE LINEUP

12.08 (PIĄTEK)

19:00 VIOLINBWOY (PL)
20:30 KING & KRAKOWSKI (JAM/PL)
22:30 MICAH SHEMAIAH FEAT. SINGLEDREAD (MALIK I MADMAJK) (JAM/PL)
00:30 ZJEDNOCZENIE SOUND SYSTEM 15 LAT (PL)

13.08 (SOBOTA)

19:00 PANDADREAD SOUND SYSTEM (PL)
20:30 TAMIKA & K-JAH SOUND (JAM/PL)
22:30 DANCEHALL MASAK-RAH (PL)
00:30 STAND HIGH PATROL (FR)

14.08 (NIEDZIELA)

19:00 BASS INVADERS (PL)
20:30 ILLBiLLY HITEC FEAT. KINETICAL (DE/A)
22:30 RADIKAL GURU LIVE FEAT. EL FATA (PL/UK)
00:30 PAOLO BALDINI DUB FILES FEAT. MELLOW MOOD & FORELOCK (I)