RADIKAL GURU (Polska)

Nie słabnie radykalizm tego guru!

Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz DJ. Jest on jednym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnych na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, UK dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w bardzo różnych kręgach muzycznych. Początkowo eksperymentował z muzyką trip-hop, Asian underground, drum’n’bass i jungle, a w 2005 powstało jego pierwsze demo „The East-West Connection” na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem. W międzyczasie w jego produkcjach zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio, Sub Fm, Rinse FM. Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, a rosnąca popularność przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku, Rosji, RPA oraz Kenii.

Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings. W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man.

Ostatnim albumem Radikal Guru jest „Beyond The Borders”, gdzie jego gośćmi są m.in. Marina P, Junior Dread, Tenor Youthman czy Troy Berkley.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 09.07.2022

Linki:
http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial

Video:
Radikal Guru & Tenor Youthman – Radical (Extended Live Mix) https://youtu.be/Gp8Nvi5jE08
Radikal Guru & Marina P – Do The Right Thing (Lyrics Video) https://youtu.be/JlIqJOTeCmU
Radikal Guru ft Parly B & Baptiste – Tell Dem Fi Run https://youtu.be/G5Nphpf2Dck