MESAJAH za Vavamuffin

Z powodów niezależnych od organizatorów na ORF niestety nie wystąpi grupa Vavamuffin. Zamiast nich nasz Red Stage w niedzielę od 18:30 rozgrzewa MESAJAH.

Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Po występach i wydawnictwach z Natural Dread Killaz, w 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom reggae. W 2012 Mesajah wydał drugi solowy album „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązywały do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Mesajah nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promowały single „Do rana”, „Ogień”, nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Przeboje „Ten kraj”, „Beautiful Morning” z Blackout JA czy „Lepsza połowa” z płyty „Brudna prawda” ugruntowały pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym. Ostatni album „Powrót do korzeni” (2016) to jak do tej pory najbardziej osobisty i dopracowany album w jego karierze. Na płycie gościli Damian Syjonfam, Wlazi, Cheeba i paXon. Utwór „Wolne” odniósł sukces w głosowaniu widzów Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2016 roku.
Mesajah wystąpi w Ostródzie ze swoim zespołem Syte syny oraz tradycyjnie z I-Grades, czyli Magdą „Jazzy” Dzięgiel i Basią „Barbarosie” Miedzińską. Ten istniejący od ponad 10 lat żeński chórek w 2019 roku wydał własny album „Introduction”, wyprodukowany przez jamajskie M.A.D Production. Stoi za tym klawiszowiec i producent Courtney „Bubblaz” Edwards, którego nieraz można było zobaczyć w składzie Mesajah i usłyszeć na „Powrót do korzeni”.
Ostatnimi singlami Mesajah są „Nowy rozdział”, gdzie wokalista zaskakuje zmianą swojego wizerunku, „Zapach lasu” na riddimie jamajskiego Notis Heavyweight Rockaz oraz protest song przeciwko uzależnieniu od internetu „W sieci”.

Linki:
https://www.facebook.com/MESAJAHofficial

video:
Mesajah – Nowy rozdział
https://youtu.be/fdUN47LbEg8
Mesajah – Zapach lasu
https://youtu.be/3sYS-SQL6Wc
Mesajah – W sieci
https://youtu.be/oVvvoBatCDs
„Kiedy Ciebie nie ma” feat. Bubblaz
https://youtu.be/0piT4RzhGXY
„Wolne”
https://youtu.be/BV8rAhTcElo