RODZINNA STREFA TWÓRCZEGO RECYCLINGU / STREFA CHILLOUT

Oto plan naszych zajęć dla dzieci oraz Strefa Chillout

RODZINNA STREFA TWÓRCZEGO RECYCLINGU
Strefa Malucha, Strefa Relaksu (Chillout)
Przygotowanie: Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna

12.08 – 14.08, Czerwone Koszary

Twórczy recycling to artystyczne, kreatywne przetwarzanie tego, co już niepotrzebne. To nadawanie nowego życia starym przedmiotom. Zamiast kupować – zrób sam! Rodzinne zajęcia w naszej strefie są okazją do twórczego spędzenia czasu dla rodziców i dzieci. Rozwijają wyobraźnię i dostarczają nowych umiejętności. Dają możliwość pokazania dzieciom, że to, co z pozoru wydaje się stare i niepotrzebne, może być wspaniałą zabawką. A do dobrej zabawy wystarczą chęci i pomysł.

Plaża Skarbów
godz. 14.00 – 20.00

W tym roku zabieramy Was w pełną przygód wyprawę śladami karaibskich piratów. Nieustraszeni podróżnicy południowych mórz w przeszłości odwiedzali Jamajkę i inne wyspy pełne skarbów. Odkrywali tajemnice, widzieli przedziwne morskie stworzenia i musieli przetrwać niejeden sztorm. Nie każdy mógł zostać piratem. Na naszej Plaży Skarbów przetestujemy małe szczury lądowe i ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości zostanie pasowany na Młodszego Pirata, i otrzyma stosowne pismo umiejętności jego potwierdzające.
Przez trzy dni będziemy sprawdzać waszą zręczność, pomysłowość i wiedzę. Przekonamy się, czy jesteście odważni i czy umiecie pracować z załogą. Zajęcia poprowadzą doświadczone i zaprawione w boju Wilki Morskie wszystkich Siedmiu Mórz. I niech mnie kule biją jeślim zełgał!
Zatem przybywajcie! ARRRGH….

Kapitan RzeczJasna

Działania i aktywności bazować będą na twórczym recyklingu, czyli ponownym wykorzystaniu rzeczy niepotrzebnych i zużytych:

Pirackie gadżety (zrób to sam)
Pokład kreatywny – wykonywanie tratw, statków, łodzi, meduz i innych morskich stworzeń
Pokład zręcznościowy – przechodzenie po trapie nad wodą pełną krwiożerczych rekinów, przeciąganie liny, tor przeszkód, poszukiwanie skarbów
Stacja Bitwa Morska – stanowisko do gry w statki
Wielka Szachowa przygoda pod piracką banderą
Symultana z kapitanem Jackiem
Otwarty turniej szachów szybkich P’15 dla wszystkich chętnych o puchar kapitana portu
Nauka gry w szachy, zabawy i konkursy dla najmłodszych
Gra w szachy na planszy plenerowej
Poszukiwania najlepszych ruchów floty pirackiej białych i czarnych – Quiz

Strefa Malucha – piaskownica, zabawy z animatorami, kącik czytelniczy

Strefa Relaksu (Chillout)
godz.15.00 – 02.00

Kajuta Kapitana

w tym roku wszystkim zmęczonym festiwalowym gwarem oferujemy relaks w zaciszu Kapitańskiej Kajuty, przy szumie morskich fal i syrenim śpiewie. Hamaki, leżaki, kocyki…i wszystko jasne.