SHASHAMANE (Polska)

Często nazywani są najbardziej korzennym polskim zespołem reggae. Ich debiutancki album zatytułowany po prostu „Shashamane” miał premierę na ORF 2021.Choć istnieją dopiero od kilku lat, w ich składzie znajdziesz muzyków z dużym doświadczeniem, których połączyła wspólna fascynacja jamajskimi brzmieniami roots reggae i dub. Wybrzmiewają tu echa Jahoo, Natural Mystic, Lion Vibrations i wielu innych grup ważnych dla jamajskiej historii nad Wisłą.

Trzon grupy stanowi dwanaście osób – wokalistów i instrumentalistów. Dodatkowo gościnnie w nagraniach uczestniczyła Ewa „Sowa” Kołecka, grająca na flecie poprzecznym. Na płycie znalazło się dwanaście piosenek nawiązujących do tradycji roots reggae z mocnym akcentem gitarowym, wyeksponowaną sekcją dętą i wielogłosami, a także silnymi wpływami dubowymi.

Za brzmienie płyty odpowiedzialny jest holenderski producent Marc Baronner z Bass Galore Productions, który już wcześniej współtworzył z Shashamane debiutancki EP. Wcześniej współpracował on m.in. z Apple Gabriel, Brinsley Forde, Addis Pablo, Micah Shemaiah, Chezidek czy Var.

Wersję dubową singla „Far I” wyprodukował Krystian K-Jah Walczak.

Część składu Shashamane uczestniczyła w projekcie Brinsley Forde’s Aswad Experience, który można było zobaczyć podczas ORF i festiwalu Róbrege w 2021 roku.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2022

Linki:

https://www.facebook.com/Shashamaneband

Video:

Shashamane – Far I https://www.youtube.com/watch?v=GbcXEiTtXcg
Shashamane – Shashamane https://www.youtube.com/watch?v=w_4fPzOkWOY
Shashamane feat. JaGodDa – He is Almighty ’21 https://youtu.be/N7sVO-7obKE
Shashamane – Marleyki 2021 (LIVE) https://youtu.be/pDOp5ng6RI0