Wykonawcy 2016

TABU (Polska)

TABU (Polska)

Należą do tych polskich zespołów reggae, którym udało się przebić do szerszej publiczności. Zawdzięczają to na pewno wysokoeneregetycznym koncertom oraz uniwersalnym piosenkom, w których każdy odnajdzie coś dla siebie. Powracają do Ostródy z albumem „Meteory”.

Zespół Tabu powstał w 2003 roku z inicjatywy Rafała Karwota i Marcina Suchego. Przez pierwsze lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym podąża zespół. W ich muzyce usłyszysz również ska czy elementy bałkańskie. Wydali studyjne płyty „Jednosłowo” (2006), „Salut” (2009), „Endorfina” (2012) oraz koncert z Przystanku Woodstock 2014. Setki zagranych koncertów i tysiące przejechanych kilometrów spowodowało, że Tabu to nie tylko zespół muzyczny grający reggae. Tabu to wielka rodzina, machina, która prze do przodu niczym dobrze rozpędzona lokomotywa. Organizują też od wielu lat festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.
Jesienią 2015 ukazała się czwarta studyjna płyta zespołu „Meteory”. Album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, ze spoiwem łączącym w postaci reggae`owej pulsacji. Jest w nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach.

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12.08.2016

Linki:

News


http://www.facebook.com/tabu.bandpl

video:

„Blisko” clip


„Nie damy się” clip

„Ładuj” clip

„Ostróda” clip

„Nie chcę umierać” clip

“Jak dobrze Cię widzieć” clip

“Marzenia” ft. Cheeba & Grizzulah

„Tyle mam” live ORF 2013

„Nie bój się” live ORF 2013

„To jest ten czas” live ORF 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *