TALLIB (Polska)

Od 9 lat kontynuuje piękną lubelską tradycję reggae. Na scenie i na ostatniej płycie „Twoje miejsce twój czas” towarzyszą mu niezawodni D’Roots Brothers. Autor przebojów „Moja Lady”, „Prosto z serca” czy „Moi ludzie” zaprezentuje ten album w Ostródzie. 

Tomek Słota rozpoczął działalność na scenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku wraz z wydaniem w internecie pierwszego maxi singla „Demo-LLition”. Talent do śpiewania odziedziczył w genach – jest synem Jerzego Słoty, znanego z występów w grupie VOX.
Od tamtego czasu TaLLib czasu zagrał ponad 200 koncertów i zyskał sporo wiernych fanów. Jego utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały dotąd ponad 6 milionów wyświetleń. Uniwersalny i pozytywny przekaz sprawia, że znajduje odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Swobodnie łączy różne gatunki muzyczne – usłyszysz go wykonującego zarówno czysto imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. Pierwszy album „Prosto z serca” będący mieszanką reggae, dancehall, hip-hop oraz r’n’b spotkał się z dobrym przyjęciem. Wielkim przebojem okazał się utwór „Moja Lady”. Jako goście pojawili się na niej m.in. JuniorBwoy, Bob One, Cheeba & Grizzulah z EastWest Rockers czy DJ Feel-X. Czytelnicy oraz redakcja pisma „Free Colours” nagrodzili album nagrodą „Debiut roku 2012”.
„Twoje miejsce twój czas” (2015) to drugi album TaLLiba, zdominowany przez reggae i dancehall. Za muzykę odpowiedzialni są grający z nim koncerty D’Roots Brothers, a wokalnie udzielili się również Junior Stress, Sztoss i Mesajah. Za produkcję odpowiada jeden z najwybitniejszych europejskich producentów reggae, Umberto Echo z Niemiec

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr Miejski, 11.08.2016

Linki:

https://www.facebook.com/TaLLibPL

video:

Moi Ludzie ft. Mesajah


Moja lady

Prosto z serca

Nic nie obchodzi nas

Do końca

Moje feat. DJ Feel-X

„Do końca” live „Świat się kręci”, TVP2

„Witamy w dżungli” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Noc Kultury 2013

„Moja lady” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Ostróda Reggae Festival 2013

„Moja lady” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Ostróda Reggae Festival 2013