Wykonawcy 2016

TALLIB (Polska)

TALLIB (Poland)

Od 9 lat kontynuuje piękną lubelską tradycję reggae. Na scenie i na ostatniej płycie „Twoje miejsce twój czas” towarzyszą mu niezawodni D’Roots Brothers. Autor przebojów „Moja Lady”, „Prosto z serca” czy „Moi ludzie” zaprezentuje ten album w Ostródzie. 

Tomek Słota rozpoczął działalność na scenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku wraz z wydaniem w internecie pierwszego maxi singla „Demo-LLition”. Talent do śpiewania odziedziczył w genach – jest synem Jerzego Słoty, znanego z występów w grupie VOX.
Od tamtego czasu TaLLib czasu zagrał ponad 200 koncertów i zyskał sporo wiernych fanów. Jego utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały dotąd ponad 6 milionów wyświetleń. Uniwersalny i pozytywny przekaz sprawia, że znajduje odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Swobodnie łączy różne gatunki muzyczne – usłyszysz go wykonującego zarówno czysto imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. Pierwszy album „Prosto z serca” będący mieszanką reggae, dancehall, hip-hop oraz r’n’b spotkał się z dobrym przyjęciem. Wielkim przebojem okazał się utwór „Moja Lady”. Jako goście pojawili się na niej m.in. JuniorBwoy, Bob One, Cheeba & Grizzulah z EastWest Rockers czy DJ Feel-X. Czytelnicy oraz redakcja pisma „Free Colours” nagrodzili album nagrodą „Debiut roku 2012”.
„Twoje miejsce twój czas” (2015) to drugi album TaLLiba, zdominowany przez reggae i dancehall. Za muzykę odpowiedzialni są grający z nim koncerty D’Roots Brothers, a wokalnie udzielili się również Junior Stress, Sztoss i Mesajah. Za produkcję odpowiada jeden z najwybitniejszych europejskich producentów reggae, Umberto Echo z Niemiec

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr Miejski, 11.08.2016

Linki:

https://www.facebook.com/TaLLibPL

video:

Moi Ludzie ft. Mesajah


Moja lady

Prosto z serca

Nic nie obchodzi nas

Do końca

Moje feat. DJ Feel-X

„Do końca” live „Świat się kręci”, TVP2

„Witamy w dżungli” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Noc Kultury 2013

„Moja lady” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Ostróda Reggae Festival 2013

„Moja lady” feat. Sztoss, D’Roots Brothers, live Ostróda Reggae Festival 2013

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *