TAMIKA & K-JAH SOUND (Niemcy/Polska)

Wspaniała wokalistka soul & reggae, znana zarówno z chórków Gentlemana, jak i kariery solowej, spotyka na scenie uznanego polskiego producenta w ramach współpracy, narodzonej w studio przy piosence „Defenders of the Light”.

Tamika urodziła się i wychowała z czworgiem rodzeństwa w stanie Virginia w USA, w twórczej i troskliwej atmosferze zapewnianej przez samotną matkę. Po przeprowadzce do Niemiec w 2002 stała się chórzystką Gentlemana. Koncertowała i zdobyła bardzo dużo doświadczenia. Podczas występów z Gentlemanem regularnie wykonywała również swoje piosenki solowe, stając się popularną wokalistką współpracującą z wieloma różnymi artystami. Jej głos można usłyszeć na albumie „Tough Enough” The Far East Band, w projekcie Sisters, czy na własnym EP „Good Days”. Jej debiutancki album „Piece of Mind” (2012) jest solidnym lirycznym przekazem umiejscowionym w kontekście współczesnej korzennej muzyki, pięknych melodii i troski o każdy szczegół. Dziś Tamika występuje na całym świecie ze swoim solowym projektem i Gentleman & The Evolution.
K-Jah to Krystian Walczak – producent muzyczny, DJ, muzyk i inżynier dźwięku. W 2002 roku zaczął występować jako K-Jah Positive Sound System. W 2008 roku był współtwórcą projektu Rastasize, który zarejestrował album „Day by Day” w Tuff Gong Studio w Kingston. W 2010 K-Jah rozpoczął współpracę z różnymi wokalistami i muzykami, dostarczał riddimy i remiksy dla m.in. Habakuka, Juniora Stressa, Talliba, Damiana SyjonFama i wielu innych. „Sweet Love Riddim” to projekt już z międzynarodowymi artystami. Następnie ukazał się debiutancki solowy album „Link up!”. Wśród gości można usłyszeć tam Sarę Lugo, Runkusa, Lutan Fyah, Dawida Portasza i wielu innych. Również Gentleman i jego żona Tamika zaśpiewali piękne „Defenders of the Light” na riddimie K-Jah. Na pewno usłyszycie ten utwór na żywo w Ostródzie, obok nowych hitów od polskiego producenta, współpracującego obecnie m.in. z Kelvinem Grantem (Musical Youth) i Rapha Pico.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 13.08.2016
Linki:

https://web.facebook.com/tamika.music
http://kjahsound.com/
https://web.facebook.com/kjahsound

video:

K-Jah Sound feat. Tamika – Cry No More (live Bogatynia)


K-Jah Sound feat. Tamika live Bogatynia

Tamika & Gentleman – Defenders of the Light [Link Up|K-Jah Sound 2015]

Gentleman ft. Tamika – Blossom and Prosper

Tamika & Fire Son Bantu – Love

Tamika – So Many Places Live