THE BARTENDERS (Polska)

Czołowi fascynaci jamajskiego ska-jazzu w kraju, wychwalani za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki”, powracają do Ostródy z premierą nowego albumu o alarmującym i zuchwałym tytule „Poles are Movin’!”

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60 i 70-tych XX wieku. Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący np. Dr. Ring Dingowi. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. Na płycie wokalnie wsparli ich m.in. Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. Płyta została bardzo dobrze przyjęta, a utwór „The Polecat” utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Jesienią 2015 roku wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki”. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki krajowych wokalistek i wokalistów sceny reggae/ska. Zostali bardzio wysoko ocenieni za swoją pracę, również przez same Alibabki.
Podczas Ostróda Reggae Festival planowana jest premiera drugiej płyty „Poles are Movin’!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli tam w dwunastu kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.
Wokalistą grupy jest obecnie znany z Całej Góry Barwinków Kuba Kaczmarek.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 11.08.2016

Linki:

http://www.facebook.com/thebartenderspl

Video:

“Przeżyć w tej dżungli” feat. Duże Pe:


I Need You (BalconyTV)

Dr.Ring Ding & The Bartenders live ORF 2012

I Grades & The Bartenders – Samotna Rękawiczka (Tribute to Alibabki)